Ikona za apteczkę. Charytatywna aukcja na pomoc Ukrainie

Od kilku dni Ukraina ogarnięta jest wojną. Ciągle potrzebna jest pomoc, której Polacy udzielają jak mogą. Fraternia Pojednanie postanowiła wspomóc przebywających na Ukrainie braci kapucynów, poprzez aukcję swoich ikon.

fot. Fraternia Pojednanie/facebook.com

Środki zebrane podczas aukcji zostaną przeznaczone na zakup profesjonalnych apteczek pierwszej pomocy do opatrywania rannych w warunkach polowych, które na miejscu obecnie są bardzo potrzebne.

Apteczki, które chcemy kupić, to profesjonalne zestawy do udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia, w najtrudniejszych warunkach polowych – czytamy na stronie Fraternii.

Ikony można licytować na facebookowym profilu Fraternia Pojednanie. Cena wywoławcza przypisana jest do każdej ikony, a poszczególne licytacje odbywają się pod postami. obecnie trwa już kilkanaście aukcji.

Reklama
Reklama

Fraternia Pojednanie to projekt prowadzony przez fundację AKEDA oraz braci Kapucynów. Jego celem jest, jak czytamy na stronie powołanie do życia centrum, w którym będzie poszukiwane piękno zawarte w sztuce.

Bracia prowadzący projekt zajmują się odkrywaniem bogactwa duchowości zawartej w ikonografii oraz malarstwie i sztuce. Ponadto piszą również ikony.

pa, fraternia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę