Nasze projekty

“I ślubuję Ci”. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Warszawy

W niedzielę 18 września do Warszawy przyjadą tysiące obrońców życia, aby wspólnie uczestniczyć w Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny. “Podczas tegorocznego Marszu chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele” – mówi prezes Centrum Życia i Rodziny. Hasłem przewodnim będzie “I ślubuję Ci”.

fot. Unsplash

Centrum Życia i Rodziny zapowiedziało, że tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 18 września w Warszawie. Hasło przewodnie wydarzenia „I ślubuję Ci” będzie nawiązywało do nierozerwalności sakramentalnego małżeństwa.

Małżeństwo to nie czasowa umowa

Pomysłodawcy wskazują, że hasłem “I ślubuję Ci” chcą zwrócić uwagę na wyjątkowość instytucji małżeństwa, a także przypomnieć, że jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny.


Nie ma wątpliwości, że małżeństwo sakramentalne to nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny, który jest fundamentem do stworzenia szczęśliwej rodziny. Współczesne wzorce kulturowe coraz częściej przedstawiają małżeństwo jako niezobowiązującą i czasową umowę, dlatego podczas tegorocznego Marszu chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Reklama

Małżeństwo jako fundament

Według Pawła Ozdoby hasło „I ślubuję Ci” ma przypomnieć wszystkim małżonkom oraz powołanym do małżeństwa sens i znaczenie przysięgi małżeńskiej. Prezes przekazuje, że ze względu na liczne ideologiczne ataki, które dezawuują instytucję małżeństwa, w dzisiejszych czasach konieczne jest przypominanie, że małżeństwo jest fundamentem, na którym można budować nie tylko własną przyszłość, ale również przyszłość całej rodziny, dzieci, a także wspólnoty narodowej. 

Centrum Życia i Rodziny

Okazja do zamanifestowania wartości pro-life

Doroczne święto polskich rodzin to także okazja do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro-life i publicznego podkreślenia, że każde życie jest bezcenne, niezależnie od tego na jakim etapie rozwoju się znajduje. Organizatorzy wskazują, że Marsz dla Życia i Rodziny ma bogatą tradycję bowiem w Warszawie odbędzie się już po raz siedemnasty.

Reklama

Centrum Życia i Rodziny zaprasza wszystkie organizacje promujące ochronę życia od poczęcia oraz wartości prorodzinne do włączenia się we współtworzenie tegorocznego ogólnopolskiego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Przedstawiciele Fundacji wskazują, że to wielkie dzieło o wieloletniej tradycji jest miejscem budowania niezwykłej Wspólnoty, otwartym na wszystkich wyznających podobne wartości.

mg/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę