Nasze projekty

Film w całości zrealizowany w Polsce z szansami na pięć Oscarów. Zobacz zwiastun „Strefy interesów”!

"Strefa interesów" to wstrząsająca historia "pięknego życia" tuż obok murów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Film do polskich kin trafi 8 marca, a już teraz można obejrzeć jego zwiastun.

fot. Gutek Film/youtube.com (print screen)

„Strefa interesów” to filmowa koprodukcja Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski. Historia osadzona jest w latach trwania II wojny światowej i opowiada o codziennym życiu niemieckiego nazistowskiego komendanta KL Auschwitz Rudolfa Hößa, który wraz z rodziną zamieszkuje w willi znajdującej się nieopodal niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w tak zwanej strefie interesów.

Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach we Włoszech. W weekendy lubią pływać kajakami lub spacerować po lesie. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają rozpaczliwe krzyki – czytamy w opisie filmu.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy polski film o bitwie o Monte Cassino. Jest już zwiastun „Czerwonych Maków”!

Reklama

Film już wkrótce trafi do polskich kin!

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Brytyjczyk, Jonathan Glazer. Wszystkie zdjęcia do filmu, których autorem jest Polak, Łukasz Żal, zrealizowano w Polsce. Film otrzymał 5 nominacji do Oscara, w tym w kategoriach Najlepszy Film, Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepsza Reżyseria. Zdobył także 3 nagrody BAFTA oraz Grand Prix festiwalu w Cannes.

Jak przyznaje polski dystrybutor filmu Gutek Film, Steven Spielberg nazwał „Strefę interesów” „najlepszym filmem o Zagładzie i banalności zła od czasu „Listy Schindlera””. Film do polskich kin trafi 8 marca, a już teraz można obejrzeć jego zwiastun.

Zobacz zwiastun filmu!

materiały prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę