Nasze projekty

„Fenomen wartości człowieka”. Wyjątkowe wydarzenie w Warszawie

"Oczami sztuki współczesnej przedstawiamy Człowieka jako przenikającą się bogatą całość: ciała, emocji, psychiki, ducha" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia "Fenomen Wartości Człowieka", które odbędzie się w dniach 3-4 października w Warszawie.

fot. Fundacja Hospicyjna MÓJ DOM/Facebook

Fundacja Hospicyjna „Mój dom” zaprasza na cykliczne wydarzenie poświęcone wartości człowieka. „To nasze cykliczne, artystyczne spotkanie ma na celu zatrzymanie się nad Istotą każdego Człowieka, bez względu na to, w jakiej obecnie sytuacji się znajduje. Nasze przedsięwzięcie ma uwrażliwić społeczeństwo na tę wielką i niezaprzeczalną WARTOŚĆ jaką jest każdy Człowiek: zdrowy czy chory, starszy czy młody, bogaty czy ten z ulicy, któremu już odebrano miano ludzkiego Istnienia. Będziemy propagować wiedzę na temat różnych społecznych wykluczeń. Zatrzymamy się nad pytaniem: KIM DLA MNIE JEST CZŁOWIEK?” – tłumaczą organizatorzy.

„Oczami sztuki współczesnej przedstawiamy Człowieka jako przenikającą się bogatą całość: ciała, emocji, psychiki, ducha. Poprzez formy ekspresji artystycznej opowiadamy się za pięknem, dobrem i prawdą. Są to opowieści o ludzkich historiach, tak aby wartości którymi się kierujemy nabierały nowego wyrazu, a prowadzona w ten sposób narracja, stała się formą dialogu z odbiorcą. Sztuka jako forma wartościowania jest dla nas sposobem na ukazanie piękna naszej różnorodności, niezależnie od sytuacji w jakiej znajduję się każdy z nas” – dodają.

W wydarzeniu wezmą udział artyści wizualni młodego pokolenia m.in. Jacek Hajnos OP (grafika), Kamila Kansy (fotografia), Paulina Krajewska (ikony), Dariusz Nowak (rzeźba), Marlena Wąsowska (malarstwo).

Reklama

Wydarzenie odbędzie się w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 w Warszawie.

PLAN WYDARZENIA:

3 X 2022 – poniedziałek

Reklama

godz. 15.00 – Otwarcie wystawy

rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii oraz instalacji multimedialnej

godz. 15.00 – 18.00 zapraszamy młodzież i seniorów, możliwość rozmowy z artystami

Reklama

godz. 18.00 – 21.00 zapraszamy studentów i dorosłych

godz. 21.00 – Zamknięcie wystawy

4 X 2022 – wtorek

godz. 11.00 – Otwarcie wystawy

rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii oraz instalacji multimedialnej

godz. 12.00 – 15.00 czas dla młodzieży

12.00 – rozstrzygnięcie KONKURSU szkolnego

12.30- 14.30 prelekcje i spotkania

godz. 17.00 – 21.00 czas dla dorosłych

godz. 18.00 WERNISAŻ

godz. 19.30 KONCERT

godz. ok. 21.00 – Zamknięcie wystawy

Czym zajmuje się Fundacja Hospicyjna „Mój dom”?

„Jesteśmy społecznością powstałą z potrzeby serca, zrzeszającą osoby, które chcą „robić to co kochają”. Naszą misją jest towarzyszenie chorym na SLA (Stwardnienie Boczne Zanikowe) i ich rodzinom w najtrudniejszym momencie życia, jakim jest zmaganie się z nieuleczalną chorobą oraz śmiercią. Źródłem naszych działań jest MIŁOŚĆ, którą chcemy nieść wszędzie tam, gdzie wydaje się, że umarła już nadzieja” – opowiadają pracownicy fundacji.

„Jesteśmy przekonani, że m.in. poprzez sztukę łączymy się w społeczność, na której tak bardzo nam zależy! TO WŁAŚNIE SZTUKA od początku powstania Fundacji Hospicyjnej MÓJ DOM, jest zasadniczym narzędziem pracy terapeutycznej i komunikacyjnej. Szalenie ją cenimy. Naszym przewodnim hasłem jest myśl św. Maksymiliana Kolbego “Tylko Miłość jest Twórcza”. MIŁOŚĆ I TWÓRCZOŚĆ nieustannie nam towarzyszą i zarazem tworzą wyjątkową tożsamość naszej Fundacji” – dodają.

mat.prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę