Dziś w polskich kościołach zbiórka na pomoc Ukraińcom

W niedzielę 27 lutego oraz w Środę Popielcową odbędą się zbiórki w kościołach na rzecz potrzebujących Ukraińców - informuje Caritas Polska.

Fot. Caritas Polska

Zachęcam do otwarcia drzwi swoich serc a także drzwi swoich domów, byśmy pospieszyli wszyscy z pomocą potrzebującym – powiedział abp Adam Szal, metropolita przemyski. W niedzielę oraz w Środę Popielcową organizowana jest zbiórka, która będzie przeznaczona na potrzebujących pomocy przybywających z Ukrainy.

To wzruszający obraz

Abp Adam Szal relacjonuje także jak wyglądają pierwsze dni pomocy osobom przybywającym z Ukrainy. Miałem okazję obserwować wszystkie zabiegi poczynione tutaj, na dworcu w Przemyślu. Wiem, że poszczególne miejsca przyjmowania uchodźców – Medyka, Krościenko i inne miejscowości znajdujące się na terenie archidiecezji są otwarte i przyjmują tych, którzy przybywają.

Wzruszający jest obraz dzieci, które tutaj wraz z matkami znalazły schronienie. Serdecznie zapraszam do udziału w zbiórce, która odbywa się w tą niedzielę – mówi abp Szal.

Reklama
Reklama

Zbiórki odbędą się w polskich kościołach po każdej Mszy świętej. Zbiórki ofiar do puszek zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

Caritas,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę