Nasze projekty

Dzień Rodziny w krakowskim seminarium. Klerycy zapraszają

Już 3 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się Dzień Rodziny. Wśród atrakcji znalazł się m.in. koncert zespołu kleryckiego, czy zwiedzanie budynku seminarium „od kuchni”.

fot. prostooleh, freepik.com/Mkos, praca własna, CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia.org

Patrząc na współczesny świat odnosimy wrażenie, że rodzina, jako podstawowa jednostka społeczeństwa, została niejako zepchnięta na drugi plan. Również same rodziny przez natłok obowiązków i tempo życia nie mają czasu na spotkanie i spędzanie wspólnie wolnego czasu. Wychodząc temu na przeciw, na dzień 3 czerwca postanowiliśmy zorganizować w naszym seminarium Dzień Rodziny – podkreślają organizatorzy Dnia Rodziny w krakowskim seminarium.

Zapowiedziano wiele atrakcji, m.in. koncert zespołu kleryckiego, przedstawienie artystyczne zaprzyjaźnionych rodzin, przekąski i napoje przygotowane przez alumnów seminarium. Będą także dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, food truck, konkursy rodzinne, a także możliwość zwiedzania budynku seminarium „od kuchni”.

Przeprowadzeniem wydarzenia zajmuje się cała wspólnota seminaryjna, ale nad organizacją czuwają przede wszystkim klerycy, których pragnieniem jest pojechać na Światowe Dni Młodzieży, które już w sierpniu odbędą się w Lizbonie. Chcą w ten sposób pokazać radość z głoszenia Ewangelii oraz, za głosem pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży świętego Jana Pawła II, stawiać przede wszystkim na rodzinę i o nią dbać.

Reklama

CZYTAJ: Papież do młodych jadących na ŚDM: będę czekał na was w Lizbonie!

Podczas Dnia Rodziny będzie wiele nawiązań do Światowych Dni Młodzieży, ponieważ jak podkreślają organizatorzy, chcą przybliżyć idee spotkań młodych katolików na całym świecie. Oprócz powyższych racji, wydarzenie ma także charakter powołaniowy. Klerycy chcą podzielić się radością swojego powołania.

Dzień Rodziny odbędzie się 3 czerwca w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00 Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej, zaś wcześniej będzie możliwość zwiedzania seminarium przez grupy zorganizowane (przyjmowanie zgłoszeń dla grup pod numerem telefonu: 534191902). Całość pikniku potrwa do godziny 17.00.

Reklama
materiały prasowe

mat. prasowe,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę