Nasze projekty

Dwóch ekspertów zrezygnowało z udziału w Zespole Ekspertów KEP ds. Bioetycznych

Bioetyk ks. prof. Piotr Morciniec oraz prawnik prof. Michał Królikowski zrezygnowali z udziału w Zespole Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

W rozmowie z Gościem Niedzielnym ks. prof. Piotr Morciniec oraz prof. Michał Królikowski wyrazili swoje stanowisko dotyczące ich rezygnacji z członkostwa w Zespole Ekspertów KEP ds. Bioetycznych. Od jakiegoś czasu byłem tylko nominalnym członkiem zespołu – powiedział ks. prof. Morciniec, tłumacząc powody swej decyzji. Prof. Królikowski dodał: Nie odnajduję się w obecnej formule pracy zespołu.

Ks. prof. Piotr Morciniec jest specjalistą w zakresie teologii moralnej. Związany jest z Uniwersytetem Opolskim. W swojej pracy zajmował się m.in. kwestiami traktowania ludzkich zwłok, eutanazji, transplantacji i etyki seksualnej.

Prof. Michał Królikowski jest prawnikiem z Uniwersytetu Warszawskiego. Był m.in.dyrektorem Biura Analiz Sejmowych oraz wiceministrem sprawiedliwości.

Reklama
Reklama

Stanowisko Zespołu wobec szczepionek przeciw COVID-19

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ma stanowić wyraźną pomoc polskim biskupom wobec spraw o tematyce bioetycznej. W ostatnim czasie Zespół konsultował wątpliwości moralne dot. szczepień przeciwko COVID-19. Przewodniczącym Zespołu jest lubelski biskup pomocniczy, a zarazem profesor teologii moralnej na KUL bp Józef Wróbel.

Przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych wyraził niepokój wobec szczepionek firm Astra Zeneca oraz Johnson&Johnson. Dziś już wiadomo, że szczepionki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson są niestety oparte na technologii bazującej na komórkach pochodzących od abortowanych płodów – napisał bp Józef Wróbel. W dokumencie czytamy, że ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny oraz że katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami.

Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej – dodał w komunikacie.

Reklama
Reklama

kw/gosc.pl/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite