„Daj sobie szansę, aby usłyszeć Boga”. Warszawskie pielgrzymki gotowe do drogi na Jasną Górę

Co roku, na początku sierpnia w drogę na Jasną Górę wyruszają dwie warszawskie pielgrzymki. "Być może nie znajdziesz lepszej okazji, żeby usłyszeć Boga" - mówi duszpasterz jednej z grup.

fot. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna/Facebook

To ostatni moment, aby zapisać się na Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną i Warszawską Pielgrzymkę Pieszą, które w najbliższych dniach wyruszą na Jasną Górę.

Niezależnie od tego czy twoje serce teraz płonie, czy jest zimne i nieruchome to będzie droga, na której Bóg na pewno będzie do ciebie mówił, a ty być może nie znajdziesz lepszej okazji, żeby go usłyszeć. Daj sobie szansę usłyszeć Boga – mówi w zaproszeniu duszpasterz grupy błękitno-czerwonej.

To tylko jedna z grup Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, która wyruszy na Jasną Górę 5 sierpnia pod hasłem „Syn was wyzwoli”. Na pielgrzymów czekają także grupy m.in. zielona, prowadzona przez salwatorianów czy czarna, która rekolekcje w drodze przeżywa w ciszy.

Reklama
Reklama

Grupa pomarańczowa, to grupa w której pielgrzymują osoby związane z WAPM od początku. Charyzmatem grupy jest radość z przebywania razem. Ta jedność obecna jest w ciągu całego dnia pielgrzymowania. Nikt na siebie nie jest obojętny! – tak opowiada o sobie grupa pomarańczowa.

Na pielgrzymów czeka także grupa biało-zielona związana z duszpasterstwem akademickim św. Anny. Wspólnie przejdziemy przez przepiękne zakątki naszej Ojczyzny, znosząc te same trudy i dzieląc radości. A przede wszystkim zaniesiemy Bogu, przez ręce Maryi intencje, które nosimy w głębi serca – czytamy.

Zapisy są przyjmowane za pomocą formularza online, dostępnego na stronie internetowej pielgrzymki. Od 2 do 4 sierpnia będzie można zapisy będą przyjmowane również stacjonarnie w krużgankach kościoła św. Anny.

Reklama
Reklama

To najstarsza warszawska pielgrzymka

Na szlak wyruszy również Warszawska Pielgrzymka Piesza, zwana paulińską, która wędruje na Jasną Górę nieprzerwanie od ponad 300 lat. Jej historia sięga 1717 roku, gdy pątnicy pielgrzymowali po raz pierwszy do Matki Bożej Częstochowskiej, aby prosić o zatrzymanie epidemii dżumy.

W specjalnym wideoprzesłaniu do pielgrzymów metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że Warszawska Pielgrzymka Piesza jest „matką wszystkich pielgrzymek, które w Polsce narodziły się w czasie pierwszej Solidarności”.

Kard. Nycz zachęcił pątników, aby w drodze pamiętali o modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie. Wojna wypowiedziana przez Rosję Ukrainie – niewinnemu krajowi, może się rozlać na całą Europę – przestrzegał. Matka Boża w takich momentach jest nam szczególnie potrzebna, jako orędowniczka i pośredniczka – podkreślił.

Reklama

311. Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy na Jasną Górę 6 sierpnia z sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Zapisy są prowadzone w kościele przy ul. Długiej od 1 do 6 sierpnia.

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę