Nasze projekty

Czy Polska otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? „Pomoc jaką Polacy ofiarowali jest bez precedensu”

W tym roku szczególne zainteresowanie wzbudza Pokojowa Nagroda Nobla, której laureata poznamy w piątek. Czy nagrodę otrzyma Polska?

fot. Adam Baker/Flickr CC BY 2.0

Przypomnijmy, że tydzień noblowski rozpoczął się od wręczenia Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny lub fizjologii, którą w tym roku otrzymał Svante Pääbo.

Jednakże z powodu inwazji Rosji na Ukrainę szczególne zainteresowanie wzbudza Pokojowa Nagroda Nobla, której laureata poznamy w piątek 7 października.

Nie znamy oficjalnych nazwisk kandydatów, ale w gronie potencjalnych laureatów wymienia się: niezależną gazetę z Kijowa, prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i agencję ONZ ds. uchodźców. Czy na nagrodę ma szansę Polska?

Reklama

Jak przekazał w piątek Rafał Collins, przedsiębiorca i fundator Fundacji Braci Collins, w piątek 30 września „o godzinie 14:23 Polska została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla”. W realizacji miał pomóc anonimowy poseł, który – według informacji przekazanych przez Collinsa – nie zgodził się na podanie swojego nazwiska do wiadomości publicznej.

„Przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dla Polaków – jako narodu – byłoby wydarzeniem bez precedensu, ale również pomoc jaką Polacy ofiarowali jest bez precedensu. Zaangażowanie jakie okazało polskie społeczeństwo, niezależnie od tego czy zamieszkuje stolicę, małe miasto czy wieś, zasługuje na najwyższe uznanie” – czytamy w tekście nominacji zamieszczonym przez Collinsa.

kh/eska.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę