Nasze projekty

Czy moje dziecko będzie wierzące? To pytanie spędza sen z powiek rodzicom

Coraz częściej obserwujemy jak młodzi ludzie – nawet z rodzin zaangażowanych w życie Kościoła – odchodzą od Boga i wiary. O tym, jak przekazać wiarę porozmawiają goście sympozjum, które odbędzie się 17 czerwca w Warszawie.

fot. Amor Santo/Cathopic

Goście sympozjum będą szukać odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytanie: jak przekazać wiarę, tak by stała się nie tylko wiarą dziadków i rodziców, ale też wchodzących w dorosłość ludzi. By ją przyjęli, mimo że np. w ich klasie czy drużynie sportowej niż już do kościoła nie chodzi.

„Temat jest trudny i często też bolesny, bo musimy się uczyć na błędach popełnionych przez innych. Na pewno jednak warto! I to zamierzamy zrobić 17 czerwca. Nie będziemy jednak pytać o samo przekazywanie wiary. Do tematu podejdziemy całościowo. Pojawi się kwestia mediów społecznościowych i naszych relacji z dzieckiem” – zapowiadają organizatorzy.

Czy rzeczywiście za coraz rosnącą liczbę prób samobójczych u dzieci odpowiada Internet i głowa zanurzona w telefonie? Jak znaleźć złoty środek i wartościowe treści w sieci, które raczej przyciągną nasze dziecko do Boga niż zdemoralizują? Czy rodzic musi mieć konto na portalach społecznościowych, by obserwować aktywność swojego dziecka? W tej kwestii głos zabierze medioznawcza dr Monika Przybysz, dr Agata Rujner – teolog moralny i jednocześnie twórczyni kanału Prawie Morały, a także ks. Tomasz Trzaska, który na co dzień rozpowszechnia wiedzę nt. kryzysu samobójczego.

Reklama

Co robić, gdy dziecko odmawia pójścia do kościoła, bo jego koledzy i koleżanki nie chodzą? Co znaczy przekazywać wiarę w wolności? Jakie są najczęściej popełniane błędy i jak nie zrobić ich w dobrej wierze, ale z opłakanym skutkiem? Na te pytania zostaną zadane Annie i Januszowi Wardakom, twórcom Akademii Familijnej i rodzicom dziesięciorga dzieci, a także Pawłowi Zuchniewiczowi, wicedyrektorowi ds. wychowawczych w szkole Żagle.

O tym jaką rolę w przekazywaniu wartości odgrywa czas i na ile rodzic musi zrezygnować z siebie opowiedzą Anna Hazuka – autorka bestsellerowej książki „Druga”, która opisuje swoją macierzyńską drogę w relacji z Bogiem – oraz Tomasz Lechowicz ze wspólnoty Radość Miłości.

„Spotkanie będzie miało formę dyskusji. Będzie czas na zadawanie pytań – w końcu każdy z rodziców, dziadków, opiekunów i katechetów spotka się z konkretnymi problemami. Będzie okazja by porozmawiać o nich z naszymi gośćmi czy to w czasie paneli dyskusyjnych czy przerw kawowo-obiadowych. Na koniec wszystkich zapraszamy do dyskusji podsumowującej, byśmy po tym spotkaniu wyszli z konkretną wiedzą” – zapraszają organizatorzy.

Reklama

Ważna informacja dla uczestników

A że ciężko myśli się i rozmawia z pustym żołądkiem to dla wszystkich uczestników spotkania przewidziano też obiad. Wystarczy wysłać potwierdzenie udziału (może być kilku osób) na adres: [email protected].

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja