Nasze projekty

„Czy mogę poczuć Boga?” Kolejny wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy”

Czy jest to możliwe, aby przeżywać z Bogiem egzystencjalną bliskość? Czy jest to dostępne dla każdego, czy jedynie dla wąskiego grona mistyków? Co jest konieczne, aby żyć doświadczeniem Boga? Na te i inne pytania poznają odpowiedź uczestnicy kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

fot. freepik.com

Próbujemy poznać Boga naszym umysłem. Zgłębiamy Pismo Święte, przyswajamy prawdy, które pozostawili nam mistrzowie teologii i święci. Czy jednak życie wiary, życie z Bogiem ma poprzestać na przyjęciu doktryny i trosce o nienaganność moralną? Człowiek w swojej konstrukcji cielesno-duchowej tęskni do relacji, do bliskości, do więzi. Czy jest to możliwe, aby przeżywać z Bogiem egzystencjalną bliskość? Czy jest to dostępne dla każdego, czy jedynie dla wąskiego grona mistyków? Co jest konieczne, aby żyć doświadczeniem Boga? – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas wykładu „Czy mogę poczuć Boga? O doświadczeniu mistycznym i charyzmatycznym”, który wygłosi o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP (prof. UPJPII).

Wykład odbędzie się 26 października (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Reklama

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.

materiały prasowe

„Duchowość dla Warszawy” to cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczął w 2016 roku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie (dziś: Akademia Katolicka w Warszawie). 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę