Codzienna transmisja Mszy św., różańca i adoracji z kościoła seminaryjnego w Warszawie

Od jutra Archidiecezja Warszawska przeprowadzi codzienne transmisje wieczornej Mszy św. oraz różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu z kościoła seminaryjnego w Warszawie. To odpowiedź na potrzeby wiernych, którzy skorzystali z dyspensy i pozostali w domach dostosowując się do zaleceń obowiązujących w czasie stanu epidemicznego.

Od poniedziałku 16 marca Msze i nabożeństwa będzie można śledzić w internecie, zarówno na stronach archwwa.pl jak i kanale You Tube archidiecezji warszawskiej.

W kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.30. Natomiast o godz. 20.00 – rozpocznie się modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tej wieczornej Mszy świętej i nabożeństw zostaną przeprowadzone transmisje. Podobnie będzie w kolejne dni.

W niedzielę z transmisji przygotowanej przez Archidiecezję Warszawską wraz z portalem Stacja7.pl skorzystało ponad 58 tys. osób. Ta liczba ciągle się zmienia (stan na godz. 17.00), a pełne statystyki będą znane jutro. Dzięki udostępnionemu sygnałowi transmisję Mszy św. z kościoła seminaryjnego można było śledzić m.in. na portalach: Onet.pl, polskieradio.pl polskieradio24.pl, tvn24.pl oraz w Radiu Plus. „Jeszcze nigdy Kościół nie był tak obecny w internecie, jak teraz. Jeszcze nigdy nie przekonaliśmy się, jak dalece nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwej, realnej Eucharystii i naszej na niej obecności. Kościół – to nigdy nie będzie e-Kościół” – komentuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Reklama
Reklama

Niedzielna transmisja adoracji rozpocznie się o godz. 20, modlitwa różańcowa od godz. 20.30:

archwwa

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę