Nasze projekty

Bydgoszcz: Misterium Męki Pańskiej w czasie pandemii

W bydgoskiej Dolinie Śmierci od 20 lat organizowane jest Misterium Męki Pańskiej. W tym roku sytuacja pandemiczna uniemożliwia widzom wzięcie udziału w wydarzeniu. Właśnie dlatego organizatorzy przygotowali wyjątkowe słuchowisko, by głębiej przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

YouTube/Misterium Męki Pańskiej - Dolina Śmierci - Bydgoszcz

Odpowiedzialni za przygotowanie wydarzenia rok temu zmuszeni byli je odwołać. W tym roku także nie mogą spotkać się z widzami w Dolinie Śmierci, by w tradycyjnej formie wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dlatego wychodzą z propozycją realizacji Misterium w formie ścieżki dźwiękowej. Tegoroczne Misterium będzie miało formę nagranego słuchowiska, które można powiązać z nabożeństwem wielkopostnym (adoracją Krzyża, Gorzkimi Żalami lub inną formą według uznania księdza proboszcza) – mówi reżyser Mariola Ciesielska.

Twórcy zachęcają parafie, wspólnoty, grupy, by wykorzystać Misterium jako część formacji wielkopostnej. Jesteśmy gotowi przyjechać do was wraz ze świadectwem i doświadczeniem tworzenia misterium oraz z efektami naszej pracy. Chętnie podzielimy się tym, co udało się nam przygotować, spotkamy się z wami i wspólnie pomodlimy się. Prosimy, by chęć przyjęcia nas u siebie zgłosić do 14 marca poprzez formularz na stronie www.misterium.bydgoszcz.pl – dodaje Eryk Budka.

SPRAWDŹ: Wielkopostne drogowskazy. Te materiały pomogą ci dobrze przeżyć Wielki Post

Reklama
Reklama

kw/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę