Nasze projekty

Bp Solarczyk: Krzyż jest dla nas znakiem nadziei

Krzyż jest dla nas znakiem nadziei - podkreślił bp Marek Solarczyk zachęcając wiernych do modlitwy przy znakach Światowych Dni Młodzieży.

Peregrynujący po diecezji warszawsko-praskiej krzyż i ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani odwiedziły wczoraj wieczorem rejon legionowski. Pierwsza stacja odbyła się w parafii Matki Bożej Fatimskiej, gdzie uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

 

W homilii bp Solarczyk wskazał na krzyż jako znak zwycięstwa Boga i jego miłości nad złem i ludzką słabością. – Poprzez świadectwo swojego życia, wierność i oddanie dla Ojca Chrystus pokazał nam, że można przejść przez wszystkie doświadczenia nie gubiąc jedności z Bogiem. Dał nam poprzez to nadzieję, że jeżeli będziemy trwali przy Bogu przeżywając z nim naszą codzienność to on nas przeprowadzi przez różne sytuację, w wierności naszemu powołaniu, dając siłę i wytrwałość – zapewnił kaznodzieja.

Reklama

 

Zachęcając do modlitwy przy krzyżu i ikonie Matki Bożej „Salus Populi Romani zwrócił uwagę na piękno i wartość ŚDM jako szansy odkrycia Boga i umocnienia swojej wiary. – Niech nasze czuwanie będzie potwierdzeniem naszej wierności Bogu, abyśmy byli ludźmi Bożej sprawiedliwości, którzy nie dadzą się sprowadzić na manowce, którzy nie pozwolą sobie wmówić: Dasz radę w swoim życiu bez Boga – zaapelował bp Solarczyk.

 

Reklama

Podkreślił też, że ŚDM to nie tylko ważne wydarzenie dla młodych ale także dla całego Kościoła. – Tysiące młodych z całego świata oraz obecność na naszej ziemi papieża Franciszka to wielkie święto wiary które będziemy mogli przeżywać we wspólnocie Kościoła powszechnego – zauważył biskup.

 

Peregrynacja znaków ŚDM na terenie diecezji warszawsko-praskiej przebiega pod hasłem 'Dotknij Miłosierdzia'. Potrwa do 21 sierpnia.
 

Reklama

mag / Legionowo

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite