Nasze projekty

Bp Śmigiel: Polacy, bądźmy razem w ważnych sprawach

- Życzę, byśmy pomimo sporu, który jest nieunikniony, tak to już jest w demokracji, potrafili być dla siebie życzliwi, a w sprawach ważnych, abyśmy potrafili być razem – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas opłatkowego spotkania samorządowców i parlamentarzystów, które odbyło się 19 grudnia

Tradycyjne spotkanie opłatkowe samorządowców i parlamentarzystów regionu kujawsko-pomorskiego z udziałem przedstawicieli Kościoła katolickiego i innych wyznań chrześcijańskich, biznesu i instytucji społeczeństwa obywatelskiego odbyło się w toruńskim Dworze Artusa. Gospodarzami wydarzenia byli marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Gościem honorowym był nowy biskup toruński Wiesław Śmigiel.

Wśród obecnych byli także kombatanci, toruńscy harcerze i uczniowie klas mundurowych oraz inni uczestnicy akcji pomocowej na terenach spustoszonych przez sierpniową nawałnicę, niosący pomoc w tych rejonach strażacy ochotnicy, a także rodziny, które po przejściu kataklizmu znalazły się w najtrudniejszej sytuacji z Sośna i Wąwelna w powiecie sępoleńskim.

Reklama
Reklama

W swoim wystąpieniu marszałek Piotr Całbecki nawiązał do wyjątkowego wydarzenia jakim było nadanie województwu patronatu Jana Pawła II. Jest wydarzenie wyjątkowe w skali świata, ponieważ województwo kujawsko-pomorskie jest jedynym na świecie, które otrzymało tak szczególny patronat. Witając nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla zaznaczył, że nowy biskup jest naszym rodakiem, który doskonale zna region i województwo.

Reklama
Reklama

Biskup Wiesław Śmigiel życzył wszystkim, by nie tylko w czasie świat, ale także w czasie całego nadchodzącego roku było nieco ciszej, nieco spokojniej, tzn. żeby pokój był w sercach mieszkańców województwa oraz, by wszyscy potrafili być dla siebie życzliwi. – Życzę, byśmy pomimo sporu, który jest nieunikniony, tak to już jest w demokracji, potrafili być dla siebie życzliwi, a w sprawach ważnych, abyśmy potrafili być razem – mówił bp Śmigiel.

Oprawą artystyczną były kolędy w wykonaniu chóru toruńskiej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Toruniu i zespołu Harmonia z Górska w powiecie toruńskim.

Reklama

Ważnym elementem programu była wystawa tradycyjnych stołów wigilijnych, przygotowanych przez członkinie kół gospodyń wiejskich z całego regionu.


bk, xpb / Toruń
 
Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite