Nasze projekty

Procesja, która popłynie Wisłą. Jak będzie wyglądać?

Wiślana Procesja Eucharystyczna przepłynie w Boże Ciało ze Smoszewa do Czerwińska nad Wisłą. Przy każdej stacji odbędzie się tradycyjna modlitwa z udziałem wiernych, także o pokój w Ukrainie. Cała trasa procesji wyniesie około 18 km.

fot. Jacob Bentzinger/Piotr Szajewski/Unsplash

Procesja rozpocznie się w Boże Ciało o godz. 13.00 w parafii św. Mateusza w Smoszewie, pół godziny później wyruszy z niej Wiślana Procesja Eucharystyczna.

To pierwsza procesja, którą organizujemy na Wiśle. Najświętszy Sakrament popłynie łodzią, której towarzyszyły będą inne jednostki, także mniejsze. Do procesji będzie można dołączyć na rzece, jeżeli ktoś posiada własną łódź – powiedział PAP ks. Łukasz Mastalerz SDB, proboszcz parafii w Czerwińsku, która organizuje procesję.

Trasa procesji wyniesie 18 kilometrów

Drugą stacją procesji będzie miejscowość Wychódźc na terenie parafii św. Leonarda w Chociszewie, potem procesja dopłynie do parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Secyminie (archidiecezja warszawska), znajdującej się na drugim brzegu rzeki. Ostatnią, czwartą stacją będzie bulwar w Czerwińsku. Przy każdej stacji odbędzie się tradycyjna modlitwa z udziałem wiernych, także o pokój w Ukrainie. Cała trasa procesji wyniesie około 18 km.

Reklama

W Wiślanej Procesji Eucharystycznej wezmą udział proboszczowie czterech wymienionych parafii, ojcowie salezjanie z Czerwińska i wierni.

Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie płynął rzeką, nad którą żyją i gdzie pracują nasi parafianie, ci, którzy tworzą te wspólnoty. Popłyniemy Wisłą – „królową polskich rzek”. Będzie niosła na swych falach Chrystusa Eucharystycznego, a jak to już kiedyś bywało, nauczał On także z łodzi – mówi ks. Łukasz Mastalerz SDB, proboszcz czerwińskiej parafii.

kh, KAI, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę