Nasze projekty

Nauczycielki znów ratują dzieci w autobusie. „Mogło to się skończyć tragicznie”

Kierowca autokaru pełnego dzieci zasłabł za kierownicą. Do tragedii nie doszło dzięki błyskawicznej akcji nauczycielek.

fot. tarnowskiegory.pl

W poniedziałek, 10 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Gdy wracali do domu siedzący za kierownicą autokaru 67-letni mężczyzna nagle stracił przytomność.

ZOBACZ TEŻ>>> Nauczycielki uratowały 21 dzieci z jadącego autobusu

Nauczycielki zatrzymały rozpędzony autobus pełen dzieci

Autobus zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Jedna z opiekunek natychmiast chwyciła za kierownicę. Dwie inne odciągnęły nieprzytomnego kierowcę i pomogły zatrzymać rozpędzony pojazd.

Reklama

Dopiero teraz, z perspektywy czasu, jak myślę o tym, to tam naprawdę mogło to się finalnie skończyć tragicznie. Nie mówiąc o tym, że jechaliśmy też na czołowe zderzenie. I ten wzrok, śmiertelne przerażenie kierowcy z naprzeciwka też mi jeszcze towarzyszy. – mówi w rozmowie z RMF FM Danuta Wowro, jedna z trzech nauczycielek-bohaterek.

Dzięki heroicznej postawie nauczycielek nikomu nic poważnego się nie stało. Co ciekawe po całym zajściu kierowca autokaru ocknął się i chciał kontynuować podróż. Jak tłumaczy pani Danuta:

Kierowca ocknął się, kiedy już się zatrzymaliśmy. Nieświadomy, bo zupełnie nie wiedział, co się stało. On w ogóle chciał jechać dalej. Taka była jego pierwsza reakcja. On chciał odpalać silnik i jechać dalej. Potem przyjechała karetka pogotowia.

Reklama

Burmistrz Tarnowskich Gór nagrodził nauczycielki

Wszystkie dzieci oraz opiekunowie zastępczym autokarem bezpiecznie wrócili do Tarnowskich Gór. Wczoraj podczas uroczystego apelu burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech oraz wiceburmistrz Jolanta Tuszyńska wręczyli nauczycielkom Danucie Wowro, Bożenie Kalinowskiej oraz Annie Biedal-Tarskiej specjalne podziękowania, oraz nagrody pieniężne.

rmf24.pl, jk/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę