Nasze projekty

Biskup Włodarczyk odwiedził oazowiczów. „Dziękuję za możliwość wejścia w ten klimat”

„Czy umie ksiądz grać w piłkę nożną? Czy trudno jest być biskupem? Co ksiądz sądzi o obecnym papieżu?” – to trzy z kilkunastu pytań, jakie zadali bp. Krzysztofowi Włodarczykowi uczestnicy Oazy Dzieci Bożych oraz Oazy Nowej Drogi. Jak odpowiedział ksiądz biskup?

fot. Diecezja Bydgoska/facebook.com

Ponad pięćdziesięciu młodych, kilku animatorów, kleryk i kapłani wzięło udział w jednym z turnusów rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie w jezuickim domu rekolekcyjnym w Suchej na Pomorzu. Franciszek jest bardzo dobrym papieżem – otwartym na ludzi. Mówi prostym i zrozumiałym językiem. Najważniejsze jest to, by przepowiadał Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie – odpowiadał bp Krzysztof Włodarczyk.

Tematem przewodnim kilkunastodniowego wypoczynku był Żywy Kościół. Dziękuję za możliwość wejścia w ten oazowy klimat – dodał bp Krzysztof. Każdego dnia zdobywamy różne sprawności, budując wspólnotę właśnie żywego Kościoła – dodali animatorzy oraz moderator diecezjalny ruchu ks. Paweł Rybka.

Do ośrodka przyjechali przedstawiciele z diecezji bydgoskiej, archidiecezji poznańskiej, toruńskiej i wrocławskiej, a także z Francji.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę