Nasze projekty

Biskup łączy seminaria z powodu braku powołań. „To nie koniec, ale nowy etap”

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny zdecydował o połączeniu dolnośląskich seminariów duchownych. Od nowego roku akademickiego klerycy, którzy formują się w Świdnicy i Legnicy dołączą do kolegów z Wrocławia.

fot. Catholic Stuff/Cathopic

Trzy seminaria duchowne istnieją na Dolnym Śląsku od 2004 roku, kiedy Jan Paweł II powołał nowe diecezje w Legnicy i Świdnicy. Jednak z powodu spadku liczby powołań, od nowego roku akademickiego klerycy z obu diecezji będą się przygotowywać do kapłaństwa z alumnami seminarium we Wrocławiu.

Chciałbym wyraźnie podkreślić, że to nie koniec, ale nowy etap tego domu i zamieszkującej go wspólnoty. Dzięki zmianie przygotowujący się do kapłaństwa będą mogli korzystać z dobrodziejstw dużego ośrodka akademickiego oraz wzrastać ze swoimi rówieśnikami z całego Dolnego Śląska – poinformował biskup Marek Mendyk w czasie mszy kończącej rok akademicki w seminarium w Świdnicy.

Od października obecnego roku formacja seminarzystów, kleryków diecezji legnickiej będzie się odbywać nie tutaj w Legnicy ale we Wrocławiu. (…) wiemy, że nie miejsce jest najważniejsze, ale to, co dzieje się w sercu – mówił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski w czasie festynu Towarzystwa Przyjaciół legnickiego seminarium.

Reklama

We wrocławskim seminarium duchownym do kapłaństwa przygotowuje się obecnie 36 kleryków. Od nowego roku akademickiego dołączy do nich 30 kolegów ze Świdnicy i Lednicy.

kh, Gość Niedzielny, wroclaw.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę