„Beatyfikacja Edmunda Wojtyły. Czy jest możliwa?” Już jutro prezentacja najnowszej książki o bracie papieża

Już jutro o godz. 12:00 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa „Beatyfikacja Edmunda Wojtyły. Czy jest możliwa?” połączona z prezentacją książki „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” dr Mileny Kindziuk.

fot. domena publiczna/wikipedia.org

Katolicka Agencja Informacyjna na wydarzenie zaprasza 2 czerwca (czwartek), o godz. 12.00 do sali konferencyjnej przy ul. Żytniej 11, w Warszawie (budynek Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza – paulistek).

W spotkaniu udział wezmą: Ks. dr Sławomir Oder, postulator w procesach beatyfikacyjnych oraz dr Milena Kindziuk, autorka książki „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”. Wydarzenie poprowadzi Dawid Gospodarek z Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Książka, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa WAM, jest pierwszą biografią doktora Edmunda Wojtyły. Był on uznanym lekarzem, nieprzeciętnie zdolnym, z pasją i poczuciem misji. Jego pełną perspektyw młodość przerwała przedwczesna śmierć w 1932 r. W bielskim szpitalu, gdzie pracował na oddziale zakaźnym, zaraził się szkarlatyną od chorej, której udzielał pomocy.

Reklama
Reklama

To dla niej i dla ewangelicznych ideałów poświęcił swoje życie. Kiedy odszedł, miał 26 lat. Milena Kindziuk wprowadza czytelnika w świat Edmunda Wojtyły. Od wielu lat podążała jego śladami, odwiedzając miejsca związane z jego życiem i śmiercią. Badała polskie i zagraniczne archiwa, rozmawiała ze świadkami. Z mozaiki dokumentów, zdjęć i wspomnień powstał wyjątkowy portret człowieka, który był autorytetem dla św. Jana Pawła II.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę