Nasze projekty

Akcja „Woreczek ryżu 2021”. Więcej szczęścia jest w dawaniu

To akcja pomocy dzieciom w Kenii, która trwa nieprzerwanie od 10 lat. Całoroczna zbiórka 2021 odbywa się pod hasłem: “Więcej szczęścia jest w dawani aniżeli w braniu”.

Akcja powstała z potrzeby chwili, bo dziewczynki z Domu Dziecka św. Antoniego w Limuru w Kenii, prowadzonego przez polskich franciszkanów wymagały pełnowartościowych posiłków, których brakowało, potrzebowały przyborów do nauki, środków higieny, itp. Wtedy młodzież franciszkańskiego duszpasterstwa akademickiego Porcjunkula na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu wymyśliła akcję „Woreczek ryżu” nawiązując w ten sposób do dziennej porcji spożywanego posiłku przez miliony ludzi na świecie, która mieści się w dłoni.

Po kilku latach akcja objęła wiele parafii, szkół, instytucji i osób indywidualnych w całej Polsce i dzięki temu zaangażowaniu czynimy dobro. Obecnie dzięki temu wspólnie z franciszkańską Fundacją „Tworzyć Miłością” wspieramy programy pomocowe dla potrzebujących dzieci w Kenii i Ekwadorze.

Reklama
Reklama

Misjonarze franciszkańscy każdego roku realizują wiele projektów pomocowych dla najbardziej potrzebujących w Kenii i Ekwadorze. Każda darowizna na akcję „Woreczek ryżu” przez SMS lub zbiórkę internetową czy wpłatę na konto automatycznie zamienia się w konkretny projekt, w którym każdy może mieć swój wkład.

Z ubiegłorocznej rekordowej zbiórki o łącznej wartości 282 115,01 zł środki zostały przekazane w dużej mierze na dożywianie dzieci, gdyż w wielu rejonach Kenii szarańcza kilkakrotnie zniszczyła uprawy, ale także na wyposażenie centrum zdrowia prowadzonego przez franciszkanów w Ruiri (Kenia), gdzie zakupiony został sprzęt do ratowania noworodków i ich matek, m.in. łóżko ginekologiczne, inkubator, resuscytator, koncentrator tlenu, waga dla niemowląt, monitor funkcji życiowych, urządzenia i testy do badań.

Reklama
Reklama

W Ekwadorze zakupiono 36 tabletów dla uczniów, których rodziców nie stać było na zakup sprzętu, by uczestniczyć w lekcjach online.

Akcję „Woreczek ryżu” wspólnie realizowaną przez Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni oraz Fundację „Tworzyć Miłością” można wspierać przez cały rok na kilka sposobów:

– wpłaty na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytułem: WORECZEK RYŻU

Reklama

– wpłaty na konto Fundacji „Tworzyć Miłością” nr 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712 tytułem: WORECZEK RYŻU

– SMS o treści DAR na nr 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) dzięki współpracy z Caritas Polska

– wpłaty na www.pomagam.pl/woreczekryzu2021

Szczegóły akcji na stronie www.woreczekryzu.pl oraz stronach organizatorów www.sekretariatmisyjny.pl i www.fundacjatm.pl.

SPRAWDŹ: Nigeria: Porwane uczennice dalej nie odzyskały wolności

ag/mat. prasowe/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite