Nasze projekty

Abp Ryś: Wszystkie słowa Jezusa zbierają się w deklarację – kocham Cię!

"Niezależnie od sytuacji, przez które przechodzimy, jest Słowo, o które mogę się oprzeć. To jest wyznanie Miłości od Boga!" – powiedział abp Ryś w czasie porannej Mszy świętej, sprawowanej w jego domowej kaplicy.

Abp Grzegorz Ryś przywołał w rozważaniu przykład drzewa figowego Wskazał, że „kiedy patrzymy na wiele trudnych sytuacji w naszym życiu, w życiu osobistym i życiu wspólnym Kościoła, Jezus mówi: patrzcie na to, jak na pąki figowca – z tego się coś urodzi i natychmiast będzie owoc”. To słowo wielkiej nadziei! – podkreślił.

Metropolita łódzki zauważył też, że „patrząc na świat, widzimy, że wszystko jest przemijające, ale jest coś, co nie przemija i to jest Słowo Pana”. Słowo jest najtrwalsze, w tym jest jakiś Boży paradoks. Wydawać się może, że wszystko inne jest trwalsze niż słowo, bo słowo jest słabe. Wszystko przemija, ale moje Słowo nie przeminie – mówi Jezus w ewangelii. To Słowo jest jak skała, a wszystkie słowa Jezusa zbierają się ostatecznie w deklarację „kocham Cię!” powiedział abp Ryś.

W Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.

Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite