Nasze projekty

Abp Ryś śpiewa „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i zaprasza na Orszak Trzech Króli

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś zagrał i zaśpiewał kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki", tym samym zapoczątkował nowy #OrszakwŁodzi Challenge. Akcja śpiewania kolęd rozpoczęta przez niego i Fundację Orszak Trzech Króli zachęca do finansowego wsparcia szkoły z Kenii.

fot. Archidiecezja Łódzka/Youtube.com

Wyzwanie polega na nagraniu dowolnej kolędy, której zaśpiewanie poprzedzone jest słowami “Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce” i umieszczeniu nagrania w mediach społecznościowych z hasztagami: #OrszakwŁodzi #OrszakdlaAfryki #KoledujmyRazem #OrszakTrzechKroli oraz opisem, którego można znaleźć pod filmem abp Rysia na Youtubie. Co więcej, do akcji należy nominować trzy osoby, które w ciągu 48 godzin wezmą udział w zabawie.

„Celem tegorocznej zbiórki jest pomoc dla szkoły Eastlands, w stolicy Kenii – Nairobi. Eastlands jest położona w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi – Donholm i jest otoczona slumsami. Aby odmienić losy lokalnej społeczności, placówka umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach pożądanych na rynku pracy. Dzięki wykształceniu mogą oni odpowiedzialnie wejść w dorosłość i zacząć utrzymywać swoje rodziny” – można przeczytać pod filmem.

Organizatorzy planują zebrać 135 000 zł, a całość zostanie przeznaczona na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników.

Reklama

Link do zbiórki:https://orszak.org/darowizny

W challenge’u udział może wziąć każdy, kto tylko tego pragnie. Abp Grzegorz Ryś nominował prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka, wszystkich księży z Łodzi, zespół „Arka Noego” oraz szkoły i przedszkola „Sternikowe”

pa, youtube.com/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę