Nasze projekty

Abp Ryś udziela bierzmowania w swojej kaplicy. Jednej osobie dziennie

– Okres Paschalny to czas, w którym wszyscy biskupi mają wyjątkową radość nieustannego bierzmowania. Epidemia chciała nas tu zatrzymać, ale my się nie dajemy. Tak więc przez najbliższe dni, jak Pan Bóg pozwoli, będziemy każdego dnia w czasie porannych Eucharystii bierzmować jedną osobę. – powiedział na dzisiejszej porannej mszy abp Grzegorz Ryś.

W piątek wielkanocny, w kaplicy domu biskupiego, abp Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy świętej połączonej z Sakramentem Bierzmowania, którego udzielił Roksanie. W liturgii uczestniczyła mama i siostra bierzmowanej oraz ks. Jan Czekalski, proboszcz ich rodzinnej parafii.

Z racji bierzmowania na początek Mszy odśpiewany został Hymn do Ducha Świętego, „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Metropolita łódzki wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie w kaplicy będą bierzmowane kolejne osoby, po jednej dziennie. – To bierzmowanie to także znak dla wszystkich, którzy przygotowują się do bierzmowania, że każdy i każda z Was, jesteście ważni dla Kościoła. To nie jest tak, że jest setka osób gotowych do bierzmowania i biskup bierzmuje, bo jest odpowiednia liczba osób. Wszyscy jesteście ważni –  powiedział abp Ryś. Abp Ryś przyznał także, że dzisiejsza ewangelia o Piotrze przypomina mu jego własne bierzmowanie, bo takie właśnie imię przyjął w czasie tego sakramentu.

W swojej homilii metropolita zwrócił uwagę na misję, jaką daje Piotrowi Jezus i na mowę św. Piotra, zapisaną w Dziejach Apostolskich, po której nawróciły się tysiące osób. – Owocem trzeciego Kerygmatu Piotra nie są następni ochrzczeni, tylko jest tzw. małe Zesłanie Ducha Świętego na wspólnotę uczniów. To jest ogromnie ważne, bo przepowiadanie Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego zawsze przynosi owoce, ale tym owocem jest posłanie Ducha Świętego. Nie liczby nawróconych, tylko zesłanie Ducha! – zaznaczył łódzki pasterz.

Reklama
Reklama

– Czasami Duch Święty ma taką zdolność, że pozyskuje nowych ludzi do ludu Bożego, i to w obfitości. Czasami nic Mu nie wychodzi dlatego, bo człowiek stawia opór, tak jak sanhedryn postawił opór, ale wtedy ta owocność Ducha Świętego jest w głoszących i we wspólnocie, która tego Ducha Świętego otrzymuje! – podkreślił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem abp Ryś zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Drogi Światła, która będzie celebrowana w dniu jutrzejszym w kaplicy domowej metropolity łódzkiego. Retransmisja tego nabożeństwa jutro o godz. 19:00 na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

 

Reklama
Reklama

KAI, os

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite