Nasze projekty

Abp Ryś na zakończenie pielgrzymki: „Bóg cię nie zawiedzie w Kościele!”

"Nie uciekajcie od wspólnoty! Nie bójcie się wspólnoty! Nie ustawiajcie się do niej na dystans. Nie emigrujcie gdzieś, zewnętrznie lub wewnętrznie. Wtedy, kiedy ci jest trudno we wspólnocie, wtedy wierność Boga jest jeszcze większa! Bóg cię nie zawiedzie w Kościele! Wróćcie z tą obietnicą do domu!" – mówił abp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Fot. archidiecezja.lodz.pl

„Bóg wie, że potrzebujemy siebie nawzajem”

Metropolita łódzki przewodniczył Mszy świętej dla pielgrzymów archidiecezji łódzkiej. Odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii przypomniał, że Bóg powołał nas do wspólnoty. Powołań jest w Kościele wiele, ale dzisiejsze słowo nam mówi, że istotnym powołaniem jest powołanie do wspólnoty, to znaczy, że wiara, która jest zawsze głęboko osobistą sprawą, nie jest jednak sprawą zupełnie indywidualną – ja i moja wiara! Bogu się spodobało zbawiać nas nie pojedynczo, ale we wspólnocie – powiedział Sobór. Bóg nas wszystkich stworzył i zna naszą naturę i wie, że potrzebujemy siebie nawzajem – zauważył metropolita łódzki.

Wspólnota ta, nie zawsze jest kolorowa! Są momenty, kiedy mówimy – jak na tej pielgrzymce – dobrze nam tu być! Niektórzy mając tak piękne doświadczenie Kościoła mówią, że żyją od pielgrzymki do pielgrzymki. Mamy piękne doświadczenie Kościoła pielgrzymującego, ale mamy również doświadczenie Kościoła, które jest trudnym doświadczeniem – doświadczeniem wspólnoty, która cię jakoś uciska, mierzi i nie jest ci aż tak fantastycznie w tej wspólnocie, bo jeden z drugim się ściga, a trzeci czwartego poranił.

„Arcybiskup cię może zawieść, ale Bóg cię nie zawiedzie!”

Słyszymy o Kościele różne prawdziwe rzeczy, czy czasem łatwo się przyznać do tego, że jestem z Kościoła? Z trudnego – jak wszyscy mówią – Kościoła łódzkiego? We wszystkich tych sytuacjach, z którymi nam trudno być w Kościele, z którymi nam trudno się utożsamić, kiedy nam trudno się w nich odnaleźć, to słyszymy to słowo: Bóg który cię powołał, jest wierny, tzn. nie zawiedzie cię, możesz się na nim oprzeć, bo to On cię w tej wspólnocie trzyma. Bóg cię nie zawiedzie w Kościele! Arcybiskup cię może zawieść, ale Bóg cię nie zawiedzie! – podkreślił duchowny.

Reklama

Dziś pielgrzymi wezmą jeszcze udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz w spotkaniu młodzieży, które tradycyjnie odbywa się w sali o. Kordeckiego o godz. 15:00. Jutro – w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – pielgrzymi z archidiecezji łódzkiej będą uczestniczyć w sumie odpustowej przed szczytem jasnogórskim o godz. 11:00.

W tegorocznej 97. Pieszej Pielgrzymce Łódzkiej na Jasną Górę pod hasłem: „Wspólna droga” pielgrzymowało w 7 grupach blisko 1,5 tys. pątników. Przez cztery dni pielgrzymi pokonali dystans blisko 130 km.

Reklama

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę