Abp Ryś: na pielgrzymce zostaliście znalezieni przez Jezusa, musicie opowiedzieć o tym innym

"Poszliście na pielgrzymkę, bo czegoś szukacie, czegoś pragniecie. Zostaliście znalezieni na tej pielgrzymce przez Jezusa, a jeżeli macie to poczucie, to teraz zobaczcie ludzi, którym musicie opowiedzieć o tym, co was spotkało" - mówił abp Grzegorz Ryś do pielgrzymów na Jasnej Górze.

fot. JasnaGoraNews/Twitter

Metropolita łódzki przewodniczył rano mszy świętej w kaplicy Matki Bożej z udziałem pielgrzymów, którzy dotarli na Jasną Górę z Pabianic.

Nawiązując do Ewangelii, w której Filip przyprowadza do Jezusa Natanaela, abp Ryś zachęcał pielgrzymów, by „popatrzeć poza siebie, aby zobaczyć więcej”. Mówcie ludziom „znalazłem Jezusa”, w wiarygodny sposób zaproście drugiego do spotkania z Nim, Jezus już sobie dalej poradzi – mówił.

Poszliście na pielgrzymkę, bo czegoś szukacie, czegoś pragniecie. Zostaliście znalezieni na tej pielgrzymce przez Jezusa, a jeżeli macie to poczucie, to teraz zobaczcie ludzi, którym musicie opowiedzieć o tym, co was spotkało. Ile macie takich ludzi w parafii, których musicie znaleźć, w rodzinie, sąsiedztwie, zakładzie pracy? Trzeba do nich pójść ze świadectwem, że znaleźliśmy Mesjasza, Mesjasz nas znalazł – mówił metropolita łódzki. My ludziom nie jesteśmy w stanie dać wiary, ale jesteśmy w stanie o niej zaświadczyć – podkreślił abp Ryś.

W 554. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymce dotarło ok. 230 osób. Pielgrzymi z Pabianic pozostają do odpustu Matki Bożej Częstochowskiej.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę