Nasze projekty

Abp Ryś: Bóg działa tak, jak chce. Czasem nawet obok porządku, który sam ustanawia

"Dzisiejsze czytania wzywają nas do pokory przed Panem i do uznania suwerenności Boga. Pan Bóg działa tak, jak chce. Czasem nawet obok porządku, który sam ustanawia" – mówił abp Grzegorz Ryś podczas porannej mszy transmitowanej z kaplicy domu biskupów łódzkich.

Metropolita łódzki w homilii podkreślił, że Bóg działa w sposób wolny i często nieprzewidywalny. Jednocześnie zauważył, że każdy wierny „nosi w sobie kapłaństwo powszechne”. Jakie stoją za tym nasze zasługi? Żadne. Jakie są tego powody? Żadne. Poza wolną inicjatywą Boga i Jego hojnością. Bóg daje, bo chce – wyjaśnił.

Przywołując fragment dzisiejszej Ewangelii powiedział, że „Bóg chce działać obok tego, co jest przewidziane dla nas wszystkich”. Ta Ewangelia pokazuje co się z nami dzieje, kiedy nie uznamy suwerenności Boga, kiedy się nie ucieszymy tym, w jaki sposób Bóg działa. Wówczas grozi nam gniew Boga. Świadkowie działania Jezusa tak pilnują swojej wizji przeżywania wiary i porządku, że gotowi są Go zabić – dodał na zakończenie.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Ryś w góralskim stroju śpiewa kolędę „A wczora z wieczora”

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite