68 lat kapłaństwa o. Knabita. Zakonnik obchodził w święta dwie ważne rocznice

Znany rekolekcjonista i wykładowca, o. Leon Knabit - benedyktyn z Tyńca w święta obchodził dwie ważne rocznice. 26 grudnia skończył 92 lata, natomiast 27 grudnia - 68 lat kapłaństwa. We wpisie na swoich social mediach podziękował wszystkim za życzenia.

FOT. PIOTR BORUCH/LEON KNABIT OSB/TWITTER.COM

O. Leon Knabit urodził się w II dzień świąt Bożego Narodzenia w Bielsku Podlaskim, na Chrzcie świętym otrzymując imię Stefan. W tym roku obchodził swoje 92. urodziny. Natomiast następnego dnia, 27 grudnia świętował 68 lat kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął w Siedlcach w 1953 r. od biskupa Ignacego Świrskiego.

Mam zaszczyt podziękować wszystkim, którzy przeżywali ze mną radosne rocznice – 26 grudnia 92 urodziny, 27 grudnia 68 lat kapłaństwa. Niech nowonarodzony Jezus Wszystkim błogosławi, a Maryja wyprasza potrzebne łaski na cały nowy Rok Pański 2022. Trwajcie w pokoju! – napisał duchowny w swoich mediach społecznościowych.

Pod postami pojawiło się wiele życzeń dla ojca Leona. „Ojcze, niech Cię Pan Błogosławi i Strzeże”, „Błogosławieństwa Bożego”, „Zdrowia Ojcze Leonie dziękujemy że jesteś z nami” – można przeczytać.

Reklama
Reklama

O. Leon Knabit jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Wielu miało okazję go poznać i polubić w czasach, gdy prowadził w Telewizji Polskiej znane programy religijne takie jak „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo”. Od 2017 roku jest współprowadzącym program „Sekrety mnichów” w TVP1.

Za swoją działalność ewangelizacyjną oraz kaznodziejską otrzymał wiele nagród, m.in. Order Uśmiechu w 2017 r, nagrodę Laur Krakowa XXI wieku, zaś w 2009 „w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży” został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama
Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę