Nasze projekty

1400 rodzin nadal czeka na pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. Jak można je wesprzeć?

Pomoc w ramach Szlachetnej Paczki otrzyma w tym roku na pewno 15 tysięcy rodzin, jednak 1400 nadal czeka na wsparcie. Na pomoc czekają osoby opuszczone, samotne, dotknięte nagłymi tragediami.

Fot. Materiały prasowe Stowarzyszenia WIOSNA

Biedy i problemów, z którymi się mierzą, jest w tym roku więcej. Obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie to codzienna zmora 2 milionów Polaków. Aż tylu z nas żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż dwadzieścia złotych dziennie – opisuje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Wolontariusze akcji dotarli do tysięcy osób opuszczonych, samotnych czy dotkniętych nagłą tragedią. Pomoc na pewno otrzyma 15 tysięcy rodzin. Jednak są tacy, którzy zgłosili się do bazy Szlachetnej Paczki, ale nadal oczekują na swoich darczyńców.

Takich rodzin jest około 1400. To ostatnia szansa, by wesprzeć wybraną rodzinę, do której dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki. Na pomoc czekają osoby opuszczone, samotne, dotknięte nagłymi tragediami – apeluje Sadzik.

Reklama

Czego potrzebują rodziny?

Jedną z nich jest ośmioletni Mateusz, który ma jedno marzenie – żeby jego tata żył. „Przywykł, że koledzy wołają: Mateusz stare łachy albo sierota biedota” – opisano jego historię na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Każdy, kto chce wspomóc takie osoby, jak Mateusz, wciąż ma na to szansę. W większości przygotowywanych paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć nawet jeszcze w Weekend Cudów, czyli 11-12 grudnia, kiedy pomoc dociera do potrzebujących z całej Polski – informuje Sadzik.

Pozostałe rzeczy – bardziej specjalistyczne lub wielkogabarytowe – można dostarczyć też w późniejszym terminie, umawiając się z wolontariuszem wybranej rodziny.

Reklama

W skoordynowaniu dostarczania paczek pomogą też wolontariusze Szlachetnej Paczki – darczyńcy zawsze mogą liczyć na rady i podpowiedzi wolontariusza, który opiekuje się daną rodziną.

Kontakt do tej osoby zostanie przesłany mailowo, wraz z potwierdzeniem wyboru rodziny. Dodatkowo na stronach Szlachetnej Paczki znajduje się szereg podpowiedzi, jak w krótkim czasie przygotować pomoc – podsumowuje Sadzik.

Jak włączyć się w akcję?

Każdy, kto chciałby wspomóc tegoroczną Szlachetną Paczkę powinien wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, która znajduje się w potrzebie.

Reklama

Szlachetna Paczka funkcjonuje przez cały rok i każdy może pomóc bliźniemu, któremu zabrakło szczęścia. Dzięki wpłatom akcja dociera do nowych potrzebujących rodzin, często w rejony, do których nie trafia nikt inny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W ubiegłym roku łączna wartość pomocy w ramach akcji przekroczyła 51 mln zł.

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę