Nasze projekty

14 maja uroczystości ku czci św. Stanisława BM. Z Wawelu na Skałkę przejdzie tradycyjna procesja

Już 14 maja z katedry wawelskiej wyruszy na Skałę tradycyjna precesja z relikwiami św. Stanisława, św. Wojciecha i innych polskich świętych. Po niej odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika z udziałem Episkopatu Polski.

fot. Adrian Grycuk - Praca własna/ Adrian Grycuk - Praca własna/CC BY-SA 3.0 pl/domena publiczna/wikipedia.org

8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, męczennika ze Skałki. Kościół krakowski przygotowuje się do niej przez dziewięciodniową nowennę. Na Skałce – miejscu męczeńskiej śmierci Biskupa krakowskiego gdzie kustoszami są Paulini, właśnie od 8 maja trwa oktawa uroczystości.

Tradycyjnie, zewnętrzna uroczystość obchodzona jest w niedzielę po 8 maja (w tym roku 14 maja) Z katedry wawelskiej wyrusza na Skałę precesja z relikwiami św. Stanisława, św. Wojciecha i innych polskich świętych. Towarzyszą jej przedstawiciele różnych wspólnot, parafii, orkiestry, młodzież – za relikwiami idą przedstawiciele wspólnot zakonnych oraz pasterze – Księża Biskupi.

CZYTAJ: Święty Stanisław. Patron ładu moralnego

Reklama

Ks. abp Marek Jędraszewski metropolita krakowski, zaprasza wszystkich na ogólnopolskie uroczystości do sanktuarium na Skałkę. 14 maja, o godz. 10.00 celebrowana będzie uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Eucharystii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci ma przewodniczyć ks. bp Jan Kopiec. Będziemy mogli za wstawiennictwem św. Stanisława BM wspólnie modlić się o jedność naszej Ojczyzny, by mimo różnic wszystkich łączyła troska o jej dobro. Od momentu męczeńskiej śmierci, św. Stanisław BM jest i pozostaje symbolem sprzeciwu wobec zła, które niszczy dobro wspólne, jakim jest Ojczyzna oraz nieustannej troski i duchowej walki o godność człowieka – szczególnie kobiet! – podkreśla o. Mariusz Tabulski, przeor klasztor na Skałce.

Więcej o uroczystościach na krakowskiej Skałce ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika można znaleźć >>>TUTAJ>>>.

skalka.paulini.pl, mat. prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę