Nasze projekty

Wrocław: Wystawa plenerowa na Oławskiej

Wystawa na Oławskiej to idealna okazja do bliższego zapoznania się z historią Światowych Dni Młodych, z ich istotą i sensem.

Reklama

Tematykę sugeruje nam tytuł wystawy „Światowe Dni Młodzieży 2016 – Wrocław Galilea. Miejsce spotkania”. Ale co tak naprawdę zostało zaprezentowane i będzie można zobaczyć od 1 do 14 lipca na wrocławskim rynku?

_DSC0182Wśród mieszkańców miasta stu mostów, z pewnością do wielu nie dotarła jeszcze informacja o idei Światowych Dni Młodzieży. Niektórzy szczycą się wiedzą o tym, że w tym roku odbędą się w Krakowie, że przyjedzie Papież (głowa kościoła katolickiego). Wyjątkowi zabłysną znajomością faktu, że to polski Ojciec Święty zapoczątkował spotkania młodzieży. Ale co się stanie, kiedy takich śmiałków zapyta się o udział Wrocławia w całym przedsięwzięciu? Albo o historię ŚDM? Choć jedno z wcześniejszych państw, w których się odbyło?

Cisza.

Reklama

W ten sarkastyczny sposób przedstawiłam rzeczywistość, która oczywiście jest trochę lepsza. Jednak wciąż spora część mieszkańców Wrocławia nie ma świadomości, że w ich mieście – i wielu innych miastach diecezjalnych Polski – w dniach 20 – 25 lipca rozpocznie się tegoroczne święto wiary. Wiary młodej, żywej, pełnej pasji i radości, która największy wyraz uzyska w Krakowie, w trakcie wydarzeń centralnych.

Wystawa na Oławskiej to idealna okazja do bliższego zapoznania się z historią Światowych Dni Młodych, z ich istotą i sensem. Hymn „Błogosławieni Miłosierni” urzekł tysiące odbiorców nie tylko aranżacją muzyczną i tekstem, ale i opowieścią o tym, jak i przez kogo został skomponowany. Również tego nie pomija wrocławska wystawa. Przechodnie będą mogli przeczytać także o wkładzie naszego polskiego świętego Jana Pawła II w powstanie i rozwój ŚDM.

Czternaście dni. Dużo? Mało? Dla chcącego, nic trudnego, chciałoby się rzec. W imieniu swoim i innych wolontariuszy, serdecznie zapraszam.

Reklama

Oficjalnym partnerem wystawy „Światowe Dni Młodzieży 2016 – Wrocław Galilea. Miejsce spotkania” jest Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Dziękujemy!

Od 1 lipca wystawę można zobaczyć na ulicy Oławskiej we Wrocławiu.


Teresa Grabiec

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite