Nasze projekty

Wrocław: Niedziela Palmowa świętem młodych

Śpiew, modlitwa, kolorowa procesja z palmami, uroczysta msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa, smaczny poczęstunek, konkurs i koncert uwielbieniowy - to wszystko czeka na młodzież diecezji wrocławskiej, która przybędzie do katedry uczcić diecezjalne święto młodych w Niedzielę Palmową.

Reklama

Niedziela Palmowa w tym roku będzie wyjątkowa, bo bezpośrednio poprzedzająca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a wcześniej Dni w Diecezji Wrocławskiej – podkreśla Grzegorz Pac wolontariusz sekcji promocji wrocławskiego sztabu ŚDM. Wszyscy czujemy ogromną radość,
że będziemy mogli podzielić się z innymi naszą ciężką pracą. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęci wiele młodych osób do pomocy nam w czasie Dni w Diecezjach oraz mocno zintegruje diecezję wrocławską. Dzięki temu jeszcze przyjemniej będzie się czekało na lipiec!

Wielkie świętowanie w katedrze rozpocznie o godzinie 14:30 występ diecezjalnego chóru ŚDM będący podsumowaniem, trwających od piątku 18 marca, warsztatów muzycznych ze znaną artystką Anną Marią Mbayo. O godzinie 15-stej procesja z kolorowymi palmami, przyniesionymi przez młodzież, inauguruje uroczystą eucharystię pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego.

Po mszy świętej zgromadzona młodzież będzie miała możliwość uwielbienia Pana Boga poprzez muzykę. Na scenie przed katedrą ksiądz Jakub Bartczak poruszy wszystkich treściwym rapem, duet Kocik & Malej zaprezentuje chrześcijański hip-hop, zespół Fragua zachęci do modlitwy rockiem, a bramy do nieba otworzy nam metalowa grupa Gate of Heaven!

Reklama
Reklama

Po koncercie wspólnota przymierza rodzin Mamre poprowadzi adorację. Każdy z obecnych będzie mógł się wyciszyć i stanąć przed Jezusem na indywidualnej modlitwie.

Oprócz ducha będzie można posilić również ciało bowiem na dziedzińcu pałacu biskupiego przygotowany zostanie specjalny poczęstunek.

Młodzi z diecezjalnych punktów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży będą mogli wziąć udział w konkursie „Dzieło Miłosierdzia”, w którym nagrodą jest pakiet pielgrzyma na wyjazd na uroczystości w Krakowie! Wystarczy, że złożą przed mszą św. pisemną relację ze zdjęciami obrazującymi zrealizowane uczynki miłosierdzia i będą mieli szczęście w losowaniu.

Reklama
Reklama

Diecezjalne Święto Młodych w Niedzielę Palmową będzie przedsmakiem wielkich uroczystości, które odbędą sie już w drugiej połowie lipca. Wolontariusze wrocławskiego sztabu ŚDM liczą, że uroczystości Niedzieli Palmowej zachęcą młodzież z diecezji do zapisów na wyjazd i uczestnictwo
w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Jednak, co ważniejsze pragną aby poprzez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę młodzież zbliżyła się do Boga i pogłębiła swoją wiarę. Światowe Dni Młodzieży minął, a chodzi o to, żeby coś z nich w nas zostało. Dlatego spotkamy się, by zbudować wspólnotę już teraz – podsumowuje ks. Jakub Bartczak, odpowiedzialny za scenę muzyczną.


Magdalena Łukowiak

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę