Nasze projekty

Tarnów: L4 – niezwolnieni z modlitwy – akcja z okazji ŚDM

L4 – Chorzy dla ŚDM to kolejna akcja apostolska w ramach Krucjaty Modlitwy – „GOTOWi na ŚDM”. W diecezji tarnowskiej trwa już modlitwa za wszystkich organizatorów, uczestników, w tym szczególnie papieża Franciszka, ale teraz młodzi chcą ją także zaproponować osobom cierpiącym.

Reklama

Młodzież diecezji tarnowskiej będzie zachęcać chorych, by modlili się w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Odwiedzą w tym celu szpitale, Domy Pomocy Społecznej, Dom Księży Emerytów i inne placówki, w których przebywają chorzy i starsi. W darze dla szpitalnych kaplic, młodzi zaniosą też repliki krzyża ŚDM.

„W ramach Krucjaty chcemy zjednoczyć wszystkich duchowo wspierających ŚDM wokół idei wspólnej troski o dobre przygotowanie i przeżycie Światowych Dni Młodzieży. Być może chorzy będą wtedy z nami – w czasie spotkań z Ojcem Świętym dla osób niepełnosprawnych przygotowany zostanie specjalny sektor, już teraz jednak mogą wesprzeć to dzieło swoją modlitwą i ofiarowanym cierpieniem” – mówi Angelika Biernat z Diecezjalnego Biura Medialnego ŚDM.

Akcja rozpocznie się 18 października w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, skąd po uroczystej Eucharystii młodzież zostanie posłana do szpitali, hospicjów i Domów Pomocy Społecznej z misją apostolstwa modlitwy. Następnie, przez kolejne dwa tygodnie młodzi odwiedzą placówki, gdzie ofiarują replikę krzyża Światowych Dni Młodzieży i razem z personelem, księżmi kapelanami, a przede wszystkim z chorymi poprowadzą nabożeństwo – Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszając ich do włączenia się w Krucjatę Modlitwy.

Reklama

Do L4 – Chorzy dla ŚDM wciąż można dołączyć. Lista ośrodków, które czekają na wizytę po 18 października jest dostępna na stronie www.krucjatamodlitwy.pl/l4-chorzy-dla-sdm. Tam również można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące akcji.

„Do akcji zaproszeni są wszyscy – wolontariusze, animatorzy, kapłani, siostry zakonne, całe wspólnoty” – dodaje Angelika Biernat.

Inicjatywę swoją modlitwą wspiera biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Reklama

eb / Tarnów

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite