Nasze projekty

Projekt MercyTeam – wolontariusze są jedną rodziną

Mercy Team to specjalny projekt, który powstał w ramach programu Bro&Sis zorganizowanego przez wspólnotę Emmanuel i mający na celu połączenie ludzi z różnych krajów, kultur, mówiących różnymi językami i mających różne przekonania tak, aby mogli oni przygotować się do pracy jako wolontariusze w czasie nadchodzących Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Kraków 2016.

Reklama

Założenie Bro&Sis jest proste: połączyć się w braterstwie i „siostrzeństwie” tak, abyśmy przeżyli swoje życie czyniąc dobro. Nazwa tego projektu dla wolontariuszy nie powstała przez przypadek. Jak podkreślają koordynatorzy Teamu: „Nazywamy się Mercy Team, ponieważ w tym roku poprzez wielbienie miłosierdzia Boga, chcemy pokazać to Boże miłosierdzie zarówno sobie nawzajem jak i wszystkim innym. Zainspirowało nas także motto Światowych Dni Młodzieży 2016 <Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią>”.

Wszyscy biorący udział w projekcie Bros&Sis są zaproszeni do wzięcia udziału w cyklu czterech szkoleń, w trakcie których można nauczyć się praktycznych umiejętności w takich obszarach jak zarządzanie projektem, rozwiązywanie sporów, wystąpienia publiczne, promocja czy kierownictwo. Co więcej, uczestnicy będą mieli możliwość duchowego przygotowania się na Światowe Dni Młodzieży. Ważną częścią szkoleń jest również integracja z innymi wolontariuszami.

Pierwsze spotkanie miało miejsce od 31 lipca do 2 sierpnia w Częstochowie po corocznym Forum Młodzieży Wspólnoty Emmanuel i zgromadziło około 50 młodych osób z 9 różnych krajów. Tematem tej sesji była Wspólnota jako idealny przykład i źródło, z którego czerpie Trójca Święta. Z nauki księdza Arkadiusza Czempika uczestnicy mogli dowiedzieć się, że jako stworzeni na obraz i podobieństwo Boże, wszyscy jesteśmy powołani do życia we wspólnocie jak jedna wielka ludzka rodzina budując mosty między nami samymi i całymi narodami.

Reklama
Reklama

Spotkanie drugie miało miejsce w Wiedniu. Obejrzyjcie relację z tego radosnego weekendu!

Cały czas można dołączyć do grona wolontariuszy – do 20 grudnia zbierane są zgłoszenia na kolejny weekend szkoleniowy dla wolontariuszy, który odbędzie się w dniach 15-17 stycznia 2016 w Katowicach. Wyślij swoją aplikację i CV na adres: [email protected]

Reklama
Reklama

Więcej informacje tutaj: www.facebook.com/www.broandsis

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite