Nasze projekty

Niedziela Palmowa: ostatni Synaj w Tarnowie

20 marca w Tarnowie odbędzie się piąte i ostatnie Diecezjalne Spotkanie Młodych „Synaj”. Przeddzień Niedzieli Palmowej - sobota 19 marca - to czas, kiedy młodzi spotkają się w swoich okręgach. Nastąpi zawiązanie wspólnoty, konferencja, koronka do Bożego miłosierdzia ulicami miasta, Eucharystia, uwielbienie i integracja zebranych.

Reklama

– Idea duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży od początku wzbudziła we mnie ogromny entuzjazm. Diecezja tarnowska jest znana w Polsce, przede wszystkim z wysokiej frekwencji, w niemalże każdej dziedzinie życia Kościoła. „Synaje” potwierdziły tę regułę, ale zasygnalizowały także stronę jakościową – mówi Katarzyna Radwańska, animatorka parafialna z Pustkowa-Osiedla.

Plan niedzielnych wydarzeń przewiduje wiele ciekawych punktów, m.in. świadectwo oo. Franciszkanów o życiu i męczeństwie bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, przejście przez Bramę Miłosierdzia, Drogę Krzyżową ulicami Tarnowa i Eucharystię w Kościele Bł. Karoliny Kózkówny.

Reklama
Reklama
Niedziela Palmowa 2015 - 2
fot. Krzysztof Łańka/Diecezjalne Biuro Medialne diec. tarnowskiej

– W mojej pamięci szczególnie zapisał się Synaj #4. Organizacja na najwyższym poziomie i element, który pobił pozostałe, mianowicie kaplica do prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, a w niej dziesiątki kapłanów posługujących w sakramencie pokuty. Jeśli Pan Bóg pozwoli, nadal będę brała udział w tego typu „rabanach” wiary i miłości. Z utęsknieniem wyczekuję już ostatniego spotkania synajowego – dodaje Katarzyna.

W ramach przygotowania do Synaju i ŚDM, 5 marca odbyło się szkolenie dla osób zajmujących się w Okręgowych Biurach Medialnych sekcją telewizyjną. Miejscem spotkania było Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży (KANA) przy ul. Mościckiego 12 w Tarnowie. Cel kursu to nauczenie wolontariuszy pracy z kamerą, aparatami cyfrowymi, robienia sond ulicznych czy wywiadów.

Reklama
Reklama

Angelika Biernat z sekcji prasowej Biura Medialnego Diecezji Tarnowskiej informuje, że tegoroczna dwudniowa propozycja XXXI ŚDM w wymiarze diecezjalnym jest o tyle ciekawa, że nie zamyka się tylko na Tarnów.

– Dzięki temu, że młodzi w sobotę spotkają się w swoim regionie, w swoim okręgu, mogą lepiej się poznać i zobaczyć, że wśród kilku tysięcy uczestników ŚDM w Tarnowie są nie tylko osoby z dalekich krańców diecezji, większych miast, ale właśnie z parafii, miejscowości czy dekanatu obok. Jest to też świetne przygotowanie do inicjatyw, które na poziomie okręgów odbędą się w czasie Tygodnia Misyjnego – mówi Angelika.


Sylwia Łabuz

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę