Nasze projekty

Modlitewny raban z ewangelią w tle

Czy można w grudniu usiąść razem na trawie po wspólnej drodze do Emaus? Przekonają się o tym wszyscy, którzy 12 grudnia zjawią się na pierwszym Diecezjalnym Dniu Skupienia dla Wolontariuszy ŚDM w diecezji radomskiej. Na spotkanie zaprasza Sekcja Modlitewna.

Reklama

Diecezja radomska ma już za sobą rozliczne spotkania sekcyjne i całą mnogość dekanalnych Apeli Młodych w poszczególnych Centrach Przygotowań do ŚDM. Przyszedł czas na deicezjalne spotkanie wolontariuszy.

Całe sobotnie spotkanie będzie w wielu miejscach nawiązywać do sytuacji ewangelicznych. Przewidziana jest modlitwa indywidualna, ponieważ Jezus mówił do uczniów „na osobności” oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, którą w duchu Adwentu zatytułowano „Prostujcie ścieżki”. Wolontariusze przeżyją również wspólną Mszę Świętą.

Pomysł na biblijne punkty wyjaśnia dk. Damian Żabicki, koordynator diecezjalnej sekcji modlitewnej ŚDM – Chcieliśmy tym nietypowym nazewnictwem wytrącić spotkanie z jakichś oczywistości, zachęcić niebezpośrednimi tytułami. Dzięki temu będziemy mieć poczucie rzeczywistego uczestniczenia w biblijnych przygodach uczniów Jezusa. Po to jest ten dzień. Żeby poczuć się uczniem Jezusa i żeby po prostu trochę przy Nim pobyć – dodaje dk. Damian.

Reklama

Plan spotkania 12 grudnia przedstawia się następująco:

10:00 – Konferencja

Reklama

10:30 – „Wszystko tłumaczył im na osobności” – modlitwa osobista

11:30 – „Prostujcie ścieżki” – spowiedź

12:00 – „W drodze do Emaus” – Msza Święta

Reklama

13:00 – „Usiądź na trawie” – obiad

14:15 – „Idźcie, róbcie raban” – rozesłanie

W całej diecezji radomskiej do wolontariatu zgłosiło się ponad 900 młodych ludzi. Dzień Skupienia będzie pierwszym, ale nie ostatnim tego typu. Wśród licznych zadań nie można bowiem zapomnieć o własnych duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży. Do tego przygotowania zaproszeni są więc wolontariusze wszystkich sekcji.

Zapraszamy na facebook’owe wydarzenie tego spotkania

Diecezjalny Dzień Skupienia - plakat


Otylia Brendel

Sekcja Medialna ŚDM w diecezji radomskiej

plaster grafika promująca

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite