Nasze projekty

Marcin Styczeń zaśpiewa o świętych. Koncert w ramach „Duchowości dla Warszawy”

Marcin Styczeń z zespołem wykonają 14 premierowych piosenek o świętych i błogosławionych. Transmisja koncertu w czwartek 14 stycznia o godz. 19:00. Wydarzenie jest organizowanie w ramach cyklu "Duchowość dla Warszawy"

Reklama

Program słowno-muzyczny pt. „Święci” to czternaście portretów świętych i błogosławionych stworzonych przez piosenkarza, kompozytora i autora tekstów Marcina Stycznia. Wśród nich: św. Brat Albert, św. Szarbel, św. Jan od Krzyża, św. Jadwiga Królowa, św. Jadwiga Śląska, św. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, św. o. Pio, św. Maksymilian Kolbe, bł. Jerzy Popiełuszko, kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. Michał Giedroy.

Połowę z tych piosenek Marcin Styczeń pisał na zamówienie. Nie wiem, dlaczego właśnie do mnie zwracano się o ich napisanie. Ale czuję w tym palec Bożej Opatrzności – stwierdził autor. Druga część tej płyty powstała w czasie lockdownu i była sposobem artysty na poradzenie sobie z przymusowym zawieszeniem koncertowania i izolacją. 

Reklama
Reklama

Wykłady z cyklu „Duchowość dla Warszawy” organizuje Akademia Katolicka (dawny Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie). Tematy poruszane na spotkaniach zawsze gromadziły wielu słuchaczy, jednak z powodu pandemii musiały zostać przeniesione do internetu i są transmitowane na YouTube Archidiecezji Warszawskiej. 

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite