Strefa Chwały Festiwal w tym roku na żywo online

Gromadzące co roku w Starym Sączu tysiące ludzi rekolekcje Strefa Chwały Festiwal w tym roku, z powodu epidemii odbędą się w formie transmisji na żywo online. Nie zabraknie konferencji i spotkań w grupach dzielenia, ale przede wszystkim wspólnej, prowadzonej w czasie rzeczywistym modlitwy uwielbienia.

Reklama

Strefa Chwały Festiwal online potrwa 3 dni od 3 o 5 lipca. Wszyscy prelegenci, kaznodzieje i liderzy modlitwy spotkają się w jednym miejscu: w studio MV w Otwocku, skąd wszystko będzie nadawane na żywo. Modlitwa i niektóre konferencje będą  miały formę klasycznej transmisji online z wydarzenia, zaś spotkania w grupach odbędą się za pomocą platformy Zoom, często używanej do zdalnego udziału w spotkaniach. Codziennie wieczorem dla wszystkich prowadzone będzie wspólne wielbienie. Pierwszego dnia modlitwę poprowadzi Marcin Zieliński, drugiego dnia ks. Rafał Jaroszewicz, zaś trzeciego abp Grzegorz Ryś.

Głoszącymi konferencje będą właściwie wszystkie szerzej rozpoznawalne w mediach osoby z Kościoła w Polsce, i to zarówno świeccy, jak i duchowni. Będą m.in. o. Tomasz Nowak OP, Tomasz Samołyk, Marcin Zieliński, Małgorzata Dąbrowska, Agnieszka Musiał, Monika i Marcin Gomułkowie, ks. Rafał Jaroszewicz, Joachim Mencel i inni. Konferencje będą dotykały wszelkich tematów, które mogą zainteresować współczesnego katolika, i to zarówno duchowych, jak i społecznych, kulturalnych czy rodzinnych. 

Będą to niezwykłe rekolekcje, w których może wziąć udział każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Tegoroczna edycja, przeniesiona do Internetu z uwagi na epidemię może być szansą wzięcia udziału w Strefie Chwały dla tych osób, które z powodów logistycznych nie były w stanie w latach ubiegłych przyjechać do Starego Sącza. Dzięki tej formule cała Polska może stać się Strefą Chwały

Reklama

mówi organizator i pomysłodawca Festiwalu Andrzej Dubiel, prezes Stowarzyszenia Muza Dei. 

Aby wziąć udział w Festiwalu wystarczy zarejestrować się już teraz na jego stronie internetowej>>

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę