Ciacho za Ciacho w Adwencie – dla ofiar niewolnictwa

Kobiety, które padły ofiarami handlu ludźmi - to odbiorczynie adwentowej akcji charytatywnej organizowanej przez studentów z DA Beczka w Krakowie. Podczas zbiórki "Ciacho za ciacho" studenci będą zbierać na wyjazd terapeutycznych dla tych kobiet.

Reklama

Młodzi z DA Beczka dotarli do kobiet – ofiar handlu ludźmi lub prostytucji poprzez siostrę Annę Bałchan, która się nimi zajmuje. Założyła Stowarzyszenie PoMOC docierające do takich pań i oferujące im konkretne wsparcie. Jedną z jego form są właśnie wyjazdy terapeutyczne, w czasie których wyspecjalizowani terapeuci pomagają kobietom przepracować traumę, przez którą przeszły. 

– Podopiecznymi stowarzyszenia są kobiety, które w przeszłości stały się ofiarami handlu ludźmi bądź prostytucji. Dzięki temu wyjazdowi będą miały szansę zacząć nowy etap swojego życia i odbudować relację ze swoimi dziećmi. Nie jest to temat popularny, a bardzo ważny – przekonują studenci z grupy Szpunt, działającej w Duszpasterstwie Beczka w Krakowie. 

Studenci potrzebne środki finansowe chcą zebrać w ramach kiermaszu „Ciacho za ciacho”, który regularnie od wielu lat organizują w Adwencie i Wielkim Poście. Przychodząc na kiermasz i kupując wystawione przez nich dobrodziejstwa, dokładamy swoją cegiełkę do prowadzonej przez nich zbiórki. 

Reklama
Reklama

Poprzednie Ciacho było prowadzone pod kątem wsparcia innej inicjatywy – fundacji Fabryka Dobra. Na terapeutyczne mleko na niedożywionych dzieci w Zambii udało się wówczas zebrać aż 114 tys. zł. Studenci liczą, że krakowianie podobną hojnością wykażą się także i teraz. 

Kiermasz odbędzie się 15 grudnia w krużgankach klasztoru dominikanów w Krakowie przy ul. Stolarskiej. 

Stacja7 jest patronem medialnym wydarzenia

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę