Wilki dwa. Odcinek 8: Pożądanie

"W historii Dawida widać, że pożądanie jest grzechem, który doprowadza do śmierci, który sprawia, że to, co jest najpiękniejsze wokół nas, inni ludzie, giną." Zapraszamy na ósmy odcinek rekolekcji „Wilki dwa”, które prowadzą o. Adam Szustak i Robert „Litza” Friedrich.

Reklama

http://wilkidwa.stacja7.pl/

Zły duch, zły wilk zawsze wykorzystuje nasze słabości. Grzech pożądania, grzech nieczystości nie rodzi się znikąd. On się rodzi z lenistwa, on się rodzi z obżarstwa, on się rodzi z nudy, z takiego bezsensu życia, z jakiejś potrzeby, żeby cokolwiek się stało. To jest wilk, który jest niezwykle sprytny. On nas nie zaatakuje w jakiś bardzo perwersyjny sposób dlatego, że wie, że coś takiego byśmy odrzucili. On zawsze poszuka czegoś delikatnego. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z tym wilkiem, wilkiem pożądania i nieczystości, to poszukaj początków, zobacz gdzie to się u ciebie zaczyna, w jaki sposób ten wilk próbuje się „wsączyć” z tym pożądaniem – mówi o. Adam Szustak.

 

Reklama
Reklama

Więcej w filmie:

 

Reklama
Reklama

Robert „Litza” Friedrich: Chrześcijanie mają „trzy ołtarze”. Pierwszy z nich to ołtarz, gdzie sprawuje się Eucharystię, gdzie Chrystus składa się w ofierze. Drugi ołtarz to jest stół – tak często go brakuje w naszych domach – u mnie wiele lat go brakowało. Normalny stół, na którym się je obiady, ale też leży Pismo Święte, które można czytać z dziećmi i rozmawiać na tematy wiary. I jest trzeci ołtarz, chyba najtrudniejszy – ołtarz celebracji sakramentu małżeństwa. Może to trudne słowa, bo dzisiaj różnie się o tym mówi, ale sypialnia, ta świątynia miłości i ten ołtarz małżeńskiego łoża są bardzo istotne, a często zaniedbywane. Przez to mogą się rodzić np. brak jedności, brak miłości, takiej głębokiej miłości. Kiedy służę pożądliwościom, przegrywam na każdym z tych obszarów. I trudno się do tego przyznać.

Polecamy również:

 

Reklama

Wilki dwa. Odcinek 4: Obrońca


 


Wilki dwa. Odcinek 5: Piekło samotności


 


Wilki dwa. Odcinek 6: Potrafisz?


 


Wilki dwa. Odcinek 7: Na nowo


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę