Wilki dwa. Odcinek 4: Obrońca

„Każdy z nas prawdopodobnie ma obok siebie kogoś, kogo mógłby nazwać Lotem, kogoś, kto zamieszkał w Sodomie, kogoś, kto nas skrzywdził, kto sam się stoczył i kto jest niewart jakiegokolwiek dobra”. Zapraszamy na czwarty odcinek rekolekcji „Wilki dwa”, które prowadzą o. Adam Szustak i Robert „Litza” Friedrich.

Reklama

Kiedy patrzymy na kogoś obok nas, szczególnie jeżeli jest to ktoś bliski, kogoś, kto osuwa się w jakąś głupotę, jakiś grzech, w jakieś nieszczęście, w coś, co sam sobie zgotował, zazwyczaj do pewnego czasu potrafimy jakoś z nim być, wspierać go. Myślę jednak, że większość z nas ma taką granicę, którą jeżeli ten ktoś przekroczy, to wtedy odchodzimy. Potępiamy, odcinamy się, jesteśmy tak zranieni, że nie dajemy komuś szans. (…) Bardzo trudno wtedy kochać, strasznie trudno wtedy okazać czułość, miłość, troskę, bardzo trudno się zaangażować. Wtedy wchodzi zły wilk, wilk, który mówi: „potęp!”, który mówi: „odrzuć!”, który mówi: „nie wstawiaj się!”. To jest bardzo potężny wilk – mówi o. Adam Szustak.

 Więcej w filmie: 

Reklama
Reklama

Robert „Litza” Friedrich: Jest dla mnie tajemnicą, jak to się stało, że jestem dzisiaj w tym miejscu i mogę mówić o swoich doświadczeniach Boga w życiu. Pamiętam, jeszcze niedawno – 25 lat temu, gdzieś po starym mieście włóczyłem się z całą załogą, szukając taniego napitku, szukając jakiejś zadymy, a może przyjdą chłopaki z osiedla i będziemy się bili… Jakby spojrzeć na mnie wtedy, to nie ma w co inwestować i nie ma nadziei dla takiego człowieka, on na pewno źle skończy. I zastanawiam się, czy przypadkiem nie była jakaś babcinka, która przechodziła, może ją jakoś zbeształem, która się za mnie wstawiła do Najwyższego i modliła się za mnie. Widziała jakiegoś takiego z długimi włosami w poszarpanych spodniach – „za niego będę się modliła”. I musiał ktoś mnie wziąć pod opiekę…

Reklama
Reklama

Polecamy również:


Wilki dwa. Odcinek 1: KłamstwoWilki dwa. Odcinek 2: Wystarczy

Reklama


Wilki dwa. Odcinek 3: Niemożliwe Wilki dwa. Odcinek 5: Piekło samotnościReklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę