Nasze projekty

Wilki dwa. Odcinek 3: Niemożliwe

„Jeśli mamy być ludźmi wierzącymi, to trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: co to znaczy być wierzącym?” Zapraszamy na trzeci odcinek rekolekcji „Wilki dwa”, które prowadzą o. Adam Szustak i Robert „Litza” Friedrich.

Reklama

Dla mnie być wierzącym nie oznacza, że człowiek przyjmuje bez wahania i bez krytyki wszystkie prawdy wiary, o wszystkim wszystko wie, nie ma wątpliwości, nic nie budzi w nim powątpiewania. Dla mnie człowiek wiary to ktoś, kto wierzy w to, że niemożliwe może się stać. To jest taki człowiek, który kiedy jest przekonany, że nic się nie da zmienić, nie da się zrobić, nie da się naprawić, wzbudza w sobie takie przekonanie: ja rzeczywiście może nie potrafię, ale Ty, Boże, potrafisz. Dlatego, że Ty jesteś Panem rzeczy niemożliwych – mówi o. Adam Szustak.

Więcej w filmie:

Reklama
Reklama

Robert "Litza" Friedrich: Pamiętam jak mi było trudno, kiedy podczas poważnej rozmowy z moimi dziećmi (wtedy najmłodszy syn, Urban, miał siedem lat), gdy słuchaliśmy "Wilki dwa", zapytałem go: „No i co, Urbanek, myślisz o tych wilkach? Widziałeś gdzieś w życiu złego i dobrego wilka?”. I on mi powiedział taką rzecz, która po ludzku była niemożliwa do zaakceptowania. Mówi: "Tak, tato, widziałem. Ty jesteś ten, który dokarmia złego wilka, a Hans to jest ten, co dokarmia dobrego wilka". Załamka totalna. Własne dziecko mi takie rzeczy mówi. Czas się nawrócić. Czas dla mnie zacząć się poważnie nawracać, żeby mój syn mógł kiedyś powiedzieć: "Tato, dobry wilk w Tobie wygrał".

Wilki dwa. Odcinek 3: Niemożliwe

 

Reklama
Reklama

 

 


„Wilki dwa” to męska przeprawa przez życie. Autorzy nie rozpieszczają ani nie głaszczą po głowie. Mówią jak jest.

Reklama

 

Kup "Wilki dwa" już dziś!


 

Polecamy również:

 


Wilki dwa. Odcinek 1: Kłamstwo


 


Wilki dwa. Odcinek 2: Wystarczy


 


Wilki dwa. Odcinek 4: Obrońca


 


Wilki dwa. Odcinek 5: Piekło samotności


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę