Nasze projekty

Świętuj z nami swoją wiarę. BRAMY WIARY 2013

Co to znaczy wierzyć? Jak wierzyć? Dlaczego wiara uszczęśliwia? – na te i na wiele innych pytań będą się starali odpowiedzieć organizatorzy ,,Bram Wiary”. Od 25 do 28 kwietnia wszyscy mieszkańcy Krakowa – i nie tylko, będą mieli możliwość hucznego świętowania swojej wiary.

Reklama

Świętuj z nami swoją wiarę. BRAMY WIARY 2013

Podążając za przesłaniem Benedykta XVI, który wzywa nas, aby stać się wiarygodnymi świadkami Chrystusa, przez 4 dni uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli skupić się na swojej relacji z Bogiem oraz zrozumieć jej istotę.

 

Reklama

Jeżeli uczestniczysz w coniedzielnej Eucharystii ale tak naprawdę gdzieś umyka Ci sens jej wzniosłości, jeżeli nie ,,czujesz” cudu który dokonuje się na ołtarzu i nie potrafisz odnaleźć się w zawiłościach życia wiarą, jeżeli masz wrażenie, że Twoja relacja z Panem Bogiem nie jest pełna i żywa – to wydarzenie kierowane jest właśnie do Ciebie.

 

Przez cztery kwietniowe dni , cały Kraków, będzie na nowo odkrywał tajemnicę wiary. Między innymi dzięki talentowi Anny Crisanti, która obdarzona ,,Bożą Iskrą”, od lat tworzy ikony. Swoją wiedzą i umiejętnościami podzieliła się z krakowskimi studentami, zaangażowanymi w duszpasterstwo akademickie ,,Beczka”. Podczas warsztatów, razem z nimi pisała ikony i razem z nimi, 25 kwietnia, w Auli ASP w Krakowie, zaprezentuje owoce ich wspólnej pracy. Jednak co najważniejsze, opowie o tym, jak ważną rolę w jej życiu odgrywa wiara oraz jak wielkie znaczenie ma religia w akcie tworzenia.

Reklama

Świętuj z nami swoją wiarę. BRAMY WIARY 2013

Ale to nie wszystko co przygotowali dla nas organizatorzy święta wiary. Każdego dnia będą oni wskazywać uczestnikom jak iść przez życie z Bogiem, poruszając przy tym różne perspektywy spoglądania na świat. I tak jednego dnia rozpatrzony zostanie aspekt sztuki, kolejnego nauki, później liturgii ale również życia codziennego. Istotną częścią owego ,,naprowadzania” będą spotkania z osobami znanymi z mediów oraz przedstawicielami różnych środowisk i zawodów. Opowiedzą oni jak w ich przypadku wygląda życie wiarą, jak radzą sobie z dylematami oraz jak wiara kształtuje ich codzienne decyzje. Podzielą się swoim doświadczeniem pomogą zrozumieć jak prawdziwie żyć w dzisiejszym świecie, kierując się przy tym bożymi drogowskazami.

 

Reklama

W programie obok spotkań z autorytetami w dziedzinie nauki i kultury, wymienionych jest wiele innych, ciekawych propozycji, m.in. projekcja filmu, nocne zwiedzanie bazyliki św. Trójcy w Krakowie, koncert zespołu New Life’m oraz gra miejska. Dzięki różnorodności prezentowanych wydarzeń, każdy łaknący zrozumienia i ożywienia swojej wiary, niezależnie od wieku, płci czy narodowości, będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Zobacz plakat wydarzenia w dużej rozdzielczości

Warto więc nie zwlekać i już dziś zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzenia, który zamieszczony jest na stronie www.bramywiary.com.pl

 

Nie czekaj zatem, zaproś rodzinę oraz znajomych i pod koniec kwietnia razem odmieńcie oblicze Krakowa, świętując z radością swoją wiarę!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę