Nasze projekty
Reklama

Piękne Stopy – autostopowa misja

Kiedy Bóg dawał Izraelitom mannę, to nie można było jej przechować do jutra, ponieważ się psuła. Trzeba było ją brać i jeść.

 • Rozesłanie. Uczestnicy otrzymali błogosławieństwo, a ich dłonie zostały posmarowane olejkiem nardowym z Jerozolimy. Zapach ma przypominać o Duchu Św., który jest w nich.
 • Agnieszka, Asia i Agnieszka - brak celu
 • Agnieszka, Karolina i Andrzej - Polska płn-wsch
 • Aneta i Patrycja - Śląsk + Bieszczady
 • Ania, ks. Tomasz i Sylwia - Medjugorie
 • Ania, Łucja i Kasia - na południe
 • Bartek i Ola - Suwalszczyzna
 • Basia i Kuba - Rzym
 • Jola i Żaneta - Wilno
 • Karilina, Emilia i Paulina - cel - Boży plan

 W poniedziałek 5. sierpnia prawie sześćdziesiąt osób z parafii ojców jezuitów w Łodzi wyruszyło na autostopową misję. Przez trzy dni był czas na skupienie, modlitwę, warsztaty oraz wspólne rozeznanie celów i pragnień w jaki sposób uczestnicy chcieliby spędzić ten czas autostopowej podróży.

 

Uczestnicy Ekumenicznej Podróży Autostopowej chcą z wdzięcznością przyjmować to wszystko co daje im Bóg przez drugiego człowieka. Są bowiem przekonani, że słowa Jezusa wypowiedziane do apostołów są aktualne także dzisiaj, więc jeśli człowiek przyjmuje od kogoś pomoc, to jednocześnie pozwala, aby Boże błogosławieństwo spłynęło na tę osobę.

Reklama

 

Niemal trzy czwarte uczestników zdecydowało się na wyjazd całkowicie bez pieniędzy i jedzenia biorąc dosłownie do serca słowa Jezusa mówiące o rozesłaniu (Mt 10, 10-13). Celem najczęściej są religijne miejsca lub sanktuaria w niemal całej Europie. Ale ważniejsze od tego jest jednak to co dzieje się podczas drogi. To miejsce na podzielenie się swoją wiarą, wysłuchanie drugiego człowieka lub cichą modlitwę. 

 Wielowiekowa tradycja chrześcijańskich pielgrzymów bardzo często kładzie nacisk na aspekt pokuty i zawierzenia Opatrzności podczas podróży. Trudy z tym związane uczestnicy zamierzają ofiarowywać w wielu powierzonych im intencjach. To także dla nich okazja aby doświadczyć Bożej Opatrzności na co dzień, a także szkoła wdzięczności za wszystko co się w życiu posiada. Dodatkowo rodzaj „zrobienia resetu”, rezygnacji z rzeczy, do których było się przyzwyczajonym, aby z dystansu odkryć ich prawdziwą wartość.

Reklama

 

Zakończenie „Ekumenicznej Podróży Autostopowej – Piękne Stopy 2013” odbędzie się w najbliższą sobotę podczas mszy świętej o godz. 16:00 w klasztorze dominikanów w Łodzi (ul. Zielona 13). Po Mszy świętej w sali wykładowej na I piętrze będzie można wysłuchać świadectw (ok. 60 osób).

 

Reklama

Czy możliwe jest w taki sposób doświadczać mocy Ewangelii? Przyjdźcie i sami się przekonajcie.

 

Prosimy o modlitwę za wszystkich uczestników. Istnieje także możliwość wysłania swoich intencji, które zostaną przekazane uczestnikom EPA. 

 • Kasia i Gabriel - Słowenia
 • Kasia i Paweł - zachód lub południe Europy
 • Marek, Justyna i Wojciech - Kazimierz Dolny Bieszczady
 • Mateusz, Sonia i Dominika - Francja
 • Monika i Ania - Rzym
 • Monika, Kasia i Michał -pólnoc Europy
 • Monika, Marta i Alicja - Polska płn-wsch (Mazury, Podlasie).JPG Monika, Marta i Alicja - Polska płn-wsch (Mazury, Podlasie)
 • Patrycja, Diana i Agnieszka -Polska
 • Paweł i Ola - Słowenia
 • Żaneta, Paulina, Daniel i Klaudia - brak wyznaczonego celu - pojawi się on podczas podróży

 

 


Kliknij, aby dodać swoją intencję


Relacja z trasy

Część uczestników EPA dotarła już do celu i wraca.

Ania i Monika miały dojechać do Rzymu, udało im się w trzy dni! Ostatni etap przebyły pociągiem, dzięki Józefowi, którego poznały w trasie i który kupił im bilety. Są już w drodze powrotnej.

Ania, Łucja i Kasia pojechały do Austrii i w towarzystwie upalnego słońca przez trzy dni zwiedzały w Austrii kościoły. Taka była ich misja. Spełniona! Wracają do Polski.

Paweł i Kasia dojechali do Hagi w dwa dni. Cel osiągnięty! Noclegi sponsorowała im stacja „Shell”, jedzenie stopowi czka Kasia G., kierowcy i pogoda ducha – „sam PAN”. Tak napisali w smsie. Pozdrawiają i wracają do Łodzi.

Klaudia, Daniel, Paulina i Żaneta pozdrawiają z Pragi. Podróżują z tabliczką: Jak najdalej stąd. Celu dopiero szukają, ale zamierzają wrócić na czas, żeby zakończyć z wszystkimi rekolekcje.

Ola, Basia, Kuba i Paweł wybrali sobie jako cel Rzym. Utknęli trochę Griffen, małej austriackiej wiosce. Kontakt chwilowo zerwany, ale nie ma złych wieści, ufamy, że jest dobrze.

Mateusz ze swoją paczką też utknął na niemieckiej autostradzie. Ale Niemcy okazali też życzliwość i ugościli ich pod swoim dachem. „Nigdy nie doświadczyłem takiej dobroci – napisał w smsie – módlcie się za tych, którzy nas zabierają autostopem”.

Kasia i Gabriel odbywają rekolekcje w Polsce. Dotarli do klasztoru Karmelitów Bosych w Pieninach i dostali tam fantastyczną kolację! Ruszyli dalej. Próbują dotrzeć na Słowenię. Jeszcze nie mamy wieści z drogi powrotnej.

Justyna, Wojtek i Marek również odbywają rekolekcje w Polsce. Nie tylko autostopem podróżują. Włóczyli się trochę po Bieszczadach, poleżeli na plaży nad Soliną. Jedną noc spędzili w Centrum Ekumenicznym w Myczkowcach. „Pan daje 200 procent normy” – napisali w smsie.

Karolina, Agnieszka i Andrzej – wschodnia i północna część Polski. Jako pierwsi przesłali nam pozdrowienia z Garbarki – jak na rekolekcje ekumeniczne, nie ma lepszego miejsca do modlitwy! Każdą noc spędzają pod dachem. Dopisuje im pogoda ducha.

Przekazujemy im codziennie Wasze intencje, ale też prosimy Was o modlitwę za nich. O szczęśliwe powroty.

Bieżące relacje możecie znaleźć pod tym linkiem

https://www.facebook.com/PiekneStopy?hc_location=strea ReRe

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę