Nasze projekty

W listopadzie początek przygotowań do ŚDM 2019

W listopadzie rozpoczną się przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Panamie w 2019 r. Wiadomo już, że odbędą się one nie latem, lecz w styczniu, lutym lub marcu, gdyż w tym okresie roku w Panamie nie pada deszcz

Reklama

Machina organizacyjna zacznie działać na listopadowym spotkaniu biskupów Ameryki Środkowej. – Musimy utworzyć grupę roboczą współpracującą z Watykanem i od razu zacząć realizację infrastruktury na przyjęcie młodzieży – mówi pierwszy w historii panamski kardynał José Luis Lacunza Maestrojuán.

– Chcemy, by był to projekt państwowy, bo jako Kościół sami nie zdołamy tego zrobić – dodaje metropolita Panamy, abp José Domingo Ulloa Mendieta.

Reklama
Reklama

– Podarujemy młodzieży świata bardzo naturalną scenerię: nasze morze, nasze owoce, nasze zwierzęta, najlepsze, co możemy ofiarować – zapewniają panamscy biskupi. Gdy chodzi o bezpieczeństwo uczestników ŚDM, wskazują, że Panama przeszła już „mały test” przy okazji wizyt prezydentów Baracka Obamy z USA i Raula Castro z Kuby.

Reklama
Reklama

Uważają, że Panama jest doskonałą lokalizacją dla ŚDM, gdyż jest „ krajem-mostem” między Ameryką Północną i Południową, a zarazem krajem peryferyjnym. – Z pewnością dlatego Franciszek wybrał Panamę na miejsce ŚDM 2019 – przypuszcza abp Ulloa.

Biskupi chcą, by patronami panamskiej edycji ŚDM byli Matka Boża z Guadalupe i bł. Oskar Romero – „wzór pasterza bliskiego ludowi”.

Reklama

pb (KAI/terredamerica.com) / Panama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite