Nasze projekty

Uwaga, oszuści! Prawdziwy wolontariusz nie zbiera pieniędzy

W Krakowie pojawiły się osoby ubrane w koszulki z logo ŚDM, które pod pretekstem zbiórki datków na cele dobroczynne lub organizację spotkania młodych starają się wyłudzić pieniądze od przechodniów. W zamian rozdają naklejki z wizerunkiem papieża

Reklama

– Policja zatrzymała jednego pseudowolontariusza – powiedział IAR komisarz Grzegorz Gubała z małopolskiej policji. Zatrzymany mężczyzna zbierał datki, informując przechodniów, że zbiera pieniądze na organizację Światowych Dni Młodzieży. W zamian rozdawał naklejki przedstawiające Ojca Świętego. Policja zatrzymała również właściciela firmy, która sprzedaje artykuły biurowe, w tym naklejki. Zabezpieczono kilkanaście tysięcy naklejek z wizerunkiem papieża oraz kilkadziesiąt puszek służących do zbierania pieniędzy.

Prawdziwych wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży można poznać po charakterystycznych niebieskich koszulkach, plecakach i identyfikatorach – mówi Katarzyna Kucik, koordynator departamentu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Komitet Organizacyjny przypomina też, że wolontariusze ŚDM udzielają jedynie informacji, nie prowadzą żadnych zbiórek pieniędzy.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Paweł Pawlica/mile/gaj

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę