Nasze projekty

Setki Włochów odlatują z Rzymu na ŚDM

Setki Włochów odlatują z rzymskiego lotniska Fiumicino do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Kulminacja ostatniej fali wyjazdów przypadła na 25 i 26 lipca

Reklama

Do Polski na ŚDM młodzież leci zarówno samolotami liniowymi, jak i czarterami. 25 lipca krótkim odstępie czasu do Krakowa wystartowało z Fiumicino pięć maszyn. Następne odlecą w najbliższych godzinach.

Na spotkanie z papieżem Franciszkiem udały się między innymi duże grupy z Sycylii: z Ragusy, Agrygentu i Syrakuz.

Na lotnisku we włoskiej stolicy wśród młodych pielgrzymów, którym towarzyszą biskupi, księża i zakonnicy, panuje ogromny entuzjazm. Wiele osób podróżuje z gitarami i włoskimi flagami.

Reklama
Reklama

Według oficjalnych danych episkopatu Włoch w ŚDM udział weźmie co najmniej 486 grup pielgrzymkowych z tego kraju, łącznie 77 tys. osób. Ta liczba może jednak jeszcze wzrosnąć.

Media katolickie obszernie informują o zlocie młodzieży z całego świata. Kraków jest przygotowany – podkreślił dziennik „Avvenire”.

Wszyscy są “bezpieczni, chronieni” – dodała gazeta episkopatu. Zaznaczyła także: „Każdy pielgrzym cały i zdrowy dotrze na spotkanie z papieżem Franciszkiem”.

Reklama
Reklama

Zwrócono uwagę na zapewnienia i spokój przedstawicieli władz każdego szczebla, a także na ich „ogromną mobilizację” w celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa. Dziennik biskupów odnotował także, że Światowe Dni Młodzieży stanowią nadzwyczajną okazję do promocji turystyki. Dlatego, jak zaznaczono, władze miejskie zachęcają pielgrzymów do udziału w licznych imprezach kulturalnych i wydarzeniach duchowych.


Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę