Relacja z Rio dzień po dniu

Nasi korespondenci w Rio, z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, przesyłają najciekawsze newsy z Światowych Dni Młodzieży. Śledźcie też za pośrednictwem @ŚDM_pl foto-relacje oraz wpisy z fragmentami przemówień Franciszka!

Reklama


Rio, 2013-07-24/25

 

Reklama
Reklama

Relacja z Rio dzień po dniu

Doświadczamy misyjności Kościoła w pełnym tego słowa znaczeniu. Na parafii św. Lucji, gdzie proboszczem jest Polak, ks. Robert,  powstało centrum duchowości i słuchamy katechez  przekazywanych przez ks. Kardynała Kazimierza Nycza.

 

Reklama
Reklama

Ubóstwo materialne mieszkańców parafii zostało wzbogacone różnorodnością pielgrzymów Polaków i przybywających tutaj z różnych kontynentów i modlących sie przede wszystkim za tych którzy nas tutaj goszczą z wielkim sercem. Mimo bardzo złej pogody jak na Rio, wielkość ducha porywa nas wszystkich do Boga.

 

Po południu pierwsze spotkanie z Papieżem, nie możemy sie doczekać!

Reklama

Rio, 2013-07-23

 

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte! Nie przeszkodził deszcz ani wiatr. Na Copacabanie zebrało się około 2 miliony osób – uczestników ŚWM i mieszkańców Rio. Nie opuszczał nas entuzjazm i atmosfera radości. Gdy na telebimach ukazała się twarz Ojca Świętego Jana Pawła II, młodzież rozszalała się do końca.

Piękną ceremonię otwarcie rozpoczęło wniesienie krzyża i ikony Matki Bożej, które przez dwa lata odwiedzały różne diecezje Brazylii, przygotowując mieszkańców do ŚDM.

 

Relacja z Rio dzień po dniu

Brazylijska samba z gorącymi pozdrowieniami dla wszystkich Polaków, którzy nie mogli pojechać do Brazylii! Wolontariusze z Ameryki Południowej już planują przyjazd na ŚDM w Krakowie :-)

 


Rio, 2013-07-22

 

Relacja z Rio dzień po dniu
Fot. Jadwiga Karlak

Atmosfera w Rio sięga zenitu! Całe miasto, aż „pulsuje” od pielgrzymów i wydarzeń przygotowujących do ŚDM. Na wzgórzu Corcovado, tuż pod pomnikiem Zbawiciela trwały non stop koncerty, na których muzycy mówili świadectwa. W wydarzeniu uczestniczyły tysiące młodych ludzi ze wszystkich części świata.

 

Po południu do Rio zawitał Papież! Miały szczęście go spotkać rodziny, u których gościmy. Przypadkowy zjazd z przewidzianej trasy spowodował wiele emocji i radości wśród wyczekujących Franciszka Brazylijczyków oraz pielgrzymów.

 

Tak to wygląda z naszej perspektywy!

Relację przygotowuje:

 

Salezjański Wolontariat Misyjny / Salesian Missionary Voluntary Service
MŁODZI ŚWIATU / YOUTH FOR THE WORLD
www.swm.pl | wioskiswiata.org

 

 
 

 

Dzień 6, Rio, 2013-07-27

https://vimeo.com/71170921

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę