Nasze projekty

Papież wyruszył z Kurii na spotkanie z wolontariuszami

Papież Franciszek po obiedzie i pożegnaniu z personelem w krakowskiej kurii wyruszył w niedzielę przed godz.17. na spotkanie z wolontariuszami, Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami w Tauron Arenie Kraków

Reklama

Papież wcześniej pojawił się w oknie papieskim, udzielił wszystkim błogosławieństwa i prosił by nie zapominać o modlitwie za niego.

Przed siedzibą krakowskiej kurii i wzdłuż przejazdu papieskiego samochodu stoją pielgrzymi, którzy okrzykami i machaniem rękami pozdrawiają papieża.

W trakcie uroczystości w Tauron Arenie papież przejedzie papamobile po arenie, wysłucha pozdrowień dwóch wolontariuszy z Polski i z Panamy – kraju, który będzie gospodarzem kolejnych ŚDM – oraz wygłosi przemówienie. Następnie spotka się z członkami Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i darczyńcami.

Reklama

Tauron Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy. Obiekt mieści 22 tys. osób, w tym ponad 20,4 tys. widzów. Płyta areny mieści 9,3 tys. osób. (PAP)


hp/ par/

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite