Nasze projekty

Papież podziękował służbom zabezpieczającym ŚDM

Papież Franciszek, podczas spotkania z szefem MSWiA, podziękował wszystkim funkcjonariuszom dbającym o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży - poinformował resort. Franciszek powiedział, że "służby miały z nim dużo pracy"

Reklama

Do spotkania z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz szefami podległych mu służb doszło w niedzielę w Krakowie.

W spotkaniu z papieżem w krakowskiej kurii, przed jego wyjazdem na spotkanie z wolontariuszami ŚDM, oprócz ministra Mariusza Błaszczaka uczestniczyli szefowie Biura Ochrony Rządu, policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama

„Ojciec Święty na ręce ministra Błaszczaka złożył podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy w czasie ŚDM dbali o bezpieczeństwo uczestników w Krakowie i w Polsce” – poinformowało PAP w niedzielę MSWiA.

Reklama

Według relacji resortu papież powiedział podczas tego spotkania, że „służby miały z nim dużo pracy”. „Minister Błaszczak odpowiedział, że zapewnienie bezpieczeństwa papieżowi – taka służba i praca – to przyjemność. Wyraził nadzieję, że papież Franciszek ponownie odwiedzi Polskę” – podało MSWiA.

Jak poinformował resort, w sobotę Franciszek spotkał się na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich z funkcjonariuszami, by podziękować im za zabezpieczenie ŚDM.

Reklama

MSWiA podało, że o bezpieczeństwo uczestników ŚDM dbało łącznie ponad 38 tys. funkcjonariuszy, w tym ponad 17 tys. policjantów, 11,6 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej, 9 tys. strażaków i 800 funkcjonariuszy BOR. W samym Krakowie nad bezpieczeństwem czuwało ok. 12 tys. policjantów, w tym m.in. z ruchu drogowego, prewencji i wydziałów kryminalnych oraz ponad 5,6 tys. strażaków. Wspierani byli przez m.in. inne służby, strażników miejskich i wolontariuszy.


(PAP)

ago/ akw/

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite